Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Yan de Castro
1
Follower
1
Following
Pernambuco
25
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
45
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
85%
Interstellar
75,506 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Arrival
58,002 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
45,896 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Shutter Island
33,897 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Coco
32,502 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Departed
26,084 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Everything Everywhere All at Once
24,018 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
22,231 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Soul
18,244 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Me Before You
16,271 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Intern
16,319 votes
10
— Totally Ninja!
76%
(500) Days of Summer
14,255 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Secret Life of Walter Mitty
13,780 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Wonder
11,187 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Greenland
9,896 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Before Sunrise
6,282 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Crash
6,156 votes
10
— Totally Ninja!
81%
CODA
5,786 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Shack
5,628 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Before Sunset
5,181 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Social Dilemma
4,662 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Before Midnight
4,270 votes
10
— Totally Ninja!
72%
A Beautiful Day in the Neighborhood
4,293 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Last Christmas
4,316 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Friends: The Reunion
4,050 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Palmer
3,077 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Hate U Give
2,896 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Aftersun
2,869 votes
10
— Totally Ninja!
78%
When Marnie Was There
2,481 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Report
2,429 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Two Is a Family
1,914 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Miracle in Cell No. 7
1,664 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Great Hack
1,779 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Marshall
1,676 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Life Itself
1,083 votes
10
— Totally Ninja!
70%
The Secret: Dare to Dream
997 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Game Changers
919 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Minimalism: A Documentary About the Important Things
928 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Tune in for Love
289 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Kiss the Ground
207 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Simple Simon
206 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Extremis
189 votes
10
— Totally Ninja!
89%
Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday
121 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Notes for My Son
69 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Kingdom of Us
62 votes
10
— Totally Ninja!
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch