trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Yayo
3
followers
Bucharest
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
71
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
86%
Pulp Fiction
43,604 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,229 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,685 votes
9
— Superb
84%
Senna
2,770 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,386 votes
9
— Superb
83%
Psycho
11,531 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,226 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
37,002 votes
9
— Superb
82%
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
10,976 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,282 votes
9
— Superb
81%
The Sixth Sense
21,296 votes
9
— Superb
81%
Gran Torino
15,950 votes
9
— Superb
81%
Warrior
8,709 votes
9
— Superb
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,804 votes
9
— Superb
81%
Trainspotting
14,517 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
54,043 votes
9
— Superb
81%
Toy Story 3
28,143 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
44,138 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
32,794 votes
9
— Superb
80%
The Bourne Identity
22,460 votes
9
— Superb
79%
Donnie Darko
19,990 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
46,585 votes
9
— Superb
79%
Ratatouille
30,821 votes
9
— Superb
79%
The Boondock Saints
7,128 votes
9
— Superb
79%
Ocean's Eleven
21,466 votes
9
— Superb
79%
Rocky
11,937 votes
9
— Superb
79%
Cast Away
15,104 votes
9
— Superb
78%
The Bourne Supremacy
17,504 votes
9
— Superb
78%
I Saw the Devil
4,070 votes
9
— Superb
78%
A Man Called Otto
7,717 votes
9
— Superb
78%
Despicable Me
32,643 votes
9
— Superb
77%
Law Abiding Citizen
9,559 votes
9
— Superb
77%
Zombieland
25,565 votes
9
— Superb
77%
10 Things I Hate About You
11,497 votes
9
— Superb
77%
Donnie Brasco
5,208 votes
9
— Superb
77%
Seven Pounds
7,099 votes
9
— Superb
77%
The Fighter
6,512 votes
9
— Superb
77%
Inside Man
9,888 votes
9
— Superb
77%
Limitless
20,269 votes
9
— Superb
76%
The Hangover
27,603 votes
9
— Superb
76%
Kung Fu Panda
20,281 votes
9
— Superb
76%
(500) Days of Summer
13,860 votes
9
— Superb
76%
American Psycho
18,533 votes
9
— Superb
75%
The Skin I Live In
3,943 votes
9
— Superb
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,307 votes
9
— Superb
75%
Despicable Me 2
25,527 votes
9
— Superb
74%
A Nightmare on Elm Street
7,880 votes
9
— Superb
74%
Invictus
3,989 votes
9
— Superb
74%
RocknRolla
5,431 votes
9
— Superb
74%
Top Gun
17,127 votes
9
— Superb
73%
Miss Christina
12 votes
9
— Superb
72%
P.S. I Love You
4,098 votes
9
— Superb
72%
Hannibal
8,192 votes
9
— Superb
72%
The Bank Job
4,343 votes
9
— Superb
72%
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford
3,660 votes
9
— Superb
71%
The Book of Eli
12,488 votes
9
— Superb
71%
Ocean's Thirteen
11,135 votes
9
— Superb
71%
In Time
17,468 votes
9
— Superb
71%
Tropic Thunder
12,562 votes
9
— Superb
70%
The Score
2,432 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup