trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
yellowroad23
25
followers
Europe
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
173
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
81%
The Avengers
65,102 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,172 votes
7
— Good
75%
Frozen
48,046 votes
7
— Good
74%
Ant-Man
44,333 votes
7
— Good
85%
Star Wars
41,623 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
40,462 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,681 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,445 votes
7
— Good
84%
The Lion King
37,222 votes
7
— Good
76%
Ready Player One
36,358 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
35,981 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,671 votes
7
— Good
75%
Now You See Me
33,448 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
32,525 votes
7
— Good
74%
Split
32,418 votes
7
— Good
84%
Coco
31,441 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,708 votes
7
— Good
72%
The Maze Runner
27,832 votes
7
— Good
84%
Alien
27,078 votes
7
— Good
75%
Star Trek Beyond
26,457 votes
7
— Good
76%
The Batman
26,062 votes
7
— Good
75%
Despicable Me 2
25,358 votes
7
— Good
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,223 votes
7
— Good
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,587 votes
7
— Good
78%
Star Trek Into Darkness
23,264 votes
7
— Good
80%
Star Trek
23,119 votes
7
— Good
73%
Maleficent
21,099 votes
7
— Good
73%
Trolls
20,460 votes
7
— Good
69%
Valerian and the City of a Thousand Planets
19,572 votes
7
— Good
59%
Wonder Woman 1984
18,138 votes
7
— Good
74%
No Time to Die
17,937 votes
7
— Good
58%
Twilight
16,030 votes
7
— Good
66%
Insurgent
15,807 votes
7
— Good
72%
The Cabin in the Woods
15,591 votes
7
— Good
76%
The Little Mermaid
14,839 votes
7
— Good
75%
Pitch Perfect
14,707 votes
7
— Good
76%
BlacKkKlansman
13,855 votes
7
— Good
73%
Lady Bird
12,623 votes
7
— Good
76%
The Terminal
12,594 votes
7
— Good
70%
How the Grinch Stole Christmas
12,449 votes
7
— Good
76%
Raya and the Last Dragon
12,209 votes
7
— Good
72%
What Happened to Monday
12,179 votes
7
— Good
82%
The Princess Bride
11,927 votes
7
— Good
70%
Enola Holmes
11,604 votes
7
— Good
76%
Hercules
11,510 votes
7
— Good
67%
It Follows
10,971 votes
7
— Good
71%
Cinderella
10,424 votes
7
— Good
63%
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2
10,399 votes
7
— Good
77%
Searching
10,362 votes
7
— Good
78%
Call Me by Your Name
10,260 votes
7
— Good
74%
School of Rock
10,114 votes
7
— Good
74%
Pretty Woman
9,885 votes
7
— Good
73%
The Adjustment Bureau
9,759 votes
7
— Good
71%
Pocahontas
8,675 votes
7
— Good
73%
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
8,319 votes
7
— Good
78%
Little Women
8,216 votes
7
— Good
63%
I Am Number Four
8,175 votes
7
— Good
63%
Carrie
8,073 votes
7
— Good
79%
Love, Simon
7,709 votes
7
— Good
64%
Don Jon
7,701 votes
7
— Good
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup