trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Gustavo Rocha
3
followers
São Paulo, Sao Paulo
21
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
78
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
83%
Guardians of the Galaxy
96,328 votes
9
— Superb
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,718 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,344 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,673 votes
9
— Superb
78%
Despicable Me
32,520 votes
9
— Superb
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,554 votes
9
— Superb
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,415 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,361 votes
9
— Superb
70%
Minions
24,431 votes
9
— Superb
72%
Shazam!
24,307 votes
9
— Superb
79%
Her
23,108 votes
9
— Superb
81%
The Sixth Sense
21,207 votes
9
— Superb
68%
Annihilation
21,019 votes
9
— Superb
73%
Home Alone 2: Lost in New York
18,672 votes
9
— Superb
87%
The Godfather: Part II
17,904 votes
9
— Superb
70%
Glass
17,888 votes
9
— Superb
66%
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
17,229 votes
9
— Superb
72%
Don't Breathe
17,154 votes
9
— Superb
74%
The Intern
15,927 votes
9
— Superb
75%
Pitch Perfect
14,738 votes
9
— Superb
65%
This Is the End
14,572 votes
9
— Superb
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,384 votes
9
— Superb
71%
The Invisible Man
14,196 votes
9
— Superb
70%
Sonic the Hedgehog
14,046 votes
9
— Superb
79%
Captain Fantastic
12,240 votes
9
— Superb
71%
Rio
11,431 votes
9
— Superb
70%
Pitch Perfect 2
11,210 votes
9
— Superb
77%
Lilo & Stitch
11,188 votes
9
— Superb
86%
Life Is Beautiful
11,060 votes
9
— Superb
81%
The Help
10,389 votes
9
— Superb
75%
Tarzan
10,305 votes
9
— Superb
72%
Maleficent: Mistress of Evil
9,845 votes
9
— Superb
69%
Warm Bodies
9,594 votes
9
— Superb
78%
Marriage Story
9,172 votes
9
— Superb
71%
Yesterday
9,074 votes
9
— Superb
63%
Bee Movie
8,137 votes
9
— Superb
77%
Instant Family
8,098 votes
9
— Superb
70%
Cloudy with a Chance of Meatballs 2
7,735 votes
9
— Superb
72%
Eyes Wide Shut
7,622 votes
9
— Superb
80%
The Invisible Guest
6,114 votes
9
— Superb
65%
Insidious: Chapter 3
6,018 votes
9
— Superb
67%
Gerald's Game
5,717 votes
9
— Superb
76%
Labyrinth
5,335 votes
9
— Superb
71%
The Lovely Bones
4,861 votes
9
— Superb
62%
Hostel
4,693 votes
9
— Superb
71%
The Call
4,646 votes
9
— Superb
77%
Sound of Metal
4,559 votes
9
— Superb
76%
Ballerina
4,176 votes
9
— Superb
64%
1922
4,176 votes
9
— Superb
68%
Suspiria
3,545 votes
9
— Superb
76%
The Fundamentals of Caring
3,450 votes
9
— Superb
71%
The Lucky One
3,151 votes
9
— Superb
69%
Emma.
2,898 votes
9
— Superb
70%
Look Who's Back
2,564 votes
9
— Superb
79%
The Boy Who Harnessed the Wind
1,978 votes
9
— Superb
75%
Wish Dragon
1,956 votes
9
— Superb
84%
Miracle in Cell No. 7
1,625 votes
9
— Superb
68%
Metal Lords
1,583 votes
9
— Superb
65%
28 Days
1,242 votes
9
— Superb
57%
Grave Encounters 2
1,140 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup