trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Sara
VIP
2
1
follower
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
32
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
91%
The Shawshank Redemption
42,626 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,834 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,857 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,070 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,209 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
20,566 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,171 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,204 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,542 votes
8
— Great
82%
Deadpool
108,755 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,659 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,290 votes
8
— Great
81%
Disclosure
336 votes
8
— Great
80%
Roman Holiday
2,214 votes
8
— Great
79%
Apollo 13
9,848 votes
8
— Great
79%
Ghostbusters
20,441 votes
8
— Great
79%
Ocean's Eleven
21,449 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,329 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,988 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,277 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,303 votes
8
— Great
76%
The Last of the Mohicans
4,221 votes
8
— Great
76%
Star Trek IV: The Voyage Home
3,996 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,739 votes
8
— Great
75%
The Karate Kid
8,830 votes
8
— Great
74%
Star Trek VI: The Undiscovered Country
3,543 votes
8
— Great
73%
Booksmart
6,584 votes
8
— Great
73%
But I'm a Cheerleader
1,337 votes
8
— Great
73%
The Favourite
8,456 votes
8
— Great
72%
Ruthless People
609 votes
8
— Great
71%
Captain Marvel
35,327 votes
8
— Great
71%
Romancing the Stone
2,721 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup