trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Camz Friquet
2
followers
Argentina
37
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
207
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
88%
The Dark Knight
74,677 votes
8
— Great
86%
Inception
71,664 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,482 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,241 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,666 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,666 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,172 votes
8
— Great
81%
Joker
46,844 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,143 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,078 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,054 votes
8
— Great
85%
Star Wars
41,803 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,037 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,527 votes
8
— Great
82%
Up
38,850 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,723 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,482 votes
8
— Great
79%
Dune
36,397 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,013 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,229 votes
8
— Great
85%
Parasite
33,943 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,594 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,587 votes
8
— Great
84%
Coco
31,588 votes
8
— Great
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,248 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,625 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,431 votes
8
— Great
81%
Toy Story 3
28,067 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,283 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,251 votes
8
— Great
78%
Tangled
26,142 votes
8
— Great
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,836 votes
8
— Great
75%
Sing
25,418 votes
8
— Great
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,799 votes
8
— Great
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,695 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,271 votes
8
— Great
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,614 votes
8
— Great
73%
The Shape of Water
22,355 votes
8
— Great
74%
The Jungle Book
22,178 votes
8
— Great
74%
Monsters University
21,582 votes
8
— Great
72%
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
21,480 votes
8
— Great
76%
Kick-Ass
21,396 votes
8
— Great
76%
Ice Age
20,666 votes
8
— Great
73%
Trolls
20,493 votes
8
— Great
75%
Shrek 2
20,482 votes
8
— Great
76%
Kung Fu Panda
20,195 votes
8
— Great
84%
American History X
20,193 votes
8
— Great
70%
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
19,990 votes
8
— Great
70%
Don't Look Up
19,485 votes
8
— Great
79%
Jojo Rabbit
18,823 votes
8
— Great
69%
Charlie and the Chocolate Factory
18,263 votes
8
— Great
77%
Minority Report
17,504 votes
8
— Great
73%
Madagascar
16,963 votes
8
— Great
74%
The Conjuring 2
16,305 votes
8
— Great
67%
Hancock
15,997 votes
8
— Great
73%
Hotel Transylvania
15,739 votes
8
— Great
77%
The Butterfly Effect
15,346 votes
8
— Great
77%
Sin City
15,255 votes
8
— Great
78%
Train to Busan
14,876 votes
8
— Great
78%
Edward Scissorhands
14,806 votes
8
— Great
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup