trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Yuriko
1
follower
Campania
32
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
44
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
85%
Parasite
34,000 votes
9
— Superb
83%
Oldboy
13,457 votes
7
— Good
80%
Otaku
3 votes
7
— Good
80%
Kaze no Shounen: Ozaki Yutaka Towa no Densetsu
1 vote
8
— Great
78%
Train to Busan
14,901 votes
7
— Good
78%
I Saw the Devil
4,057 votes
8
— Great
77%
Linda Linda Linda
119 votes
8
— Great
75%
Lady Vengeance
2,103 votes
8
— Great
75%
Sympathy for Mr. Vengeance
1,939 votes
9
— Superb
75%
Rhapsody in August
103 votes
7
— Good
74%
Talking Funny
136 votes
6
— Fair
74%
Nana
185 votes
8
— Great
74%
Tokyo Idols
138 votes
7
— Good
74%
I Give My First Love to You
76 votes
7
— Good
72%
Strange Circus
134 votes
8
— Great
71%
A Tale of Two Sisters
1,801 votes
8
— Great
71%
Audition
2,067 votes
7
— Good
71%
Boris: The Film
249 votes
9
— Superb
70%
The Host
3,777 votes
7
— Good
70%
Noriko's Dinner Table
114 votes
7
— Good
70%
Noroi: The Curse
559 votes
7
— Good
70%
Returner
184 votes
6
— Fair
70%
Aokigahara: Suicide Forest
2 votes
7
— Good
69%
Shin Godzilla
3,061 votes
7
— Good
69%
Detective Dee and the Mystery of the Phantom Flame
493 votes
6
— Fair
69%
Funky Forest: The First Contact
101 votes
7
— Good
68%
Mushi-Shi: The Movie
41 votes
6
— Fair
66%
Suicide Club
551 votes
7
— Good
66%
Nana 2
63 votes
8
— Great
65%
Connected
99 votes
7
— Good
65%
Pulse
765 votes
8
— Great
65%
Tales of Terror from Tokyo and All Over Japan: Volume 3, Part 2
2 votes
6
— Fair
65%
Litchi Hikari Club
14 votes
7
— Good
63%
Casshern
376 votes
6
— Fair
62%
Real
51 votes
7
— Good
61%
P.O.V. A Cursed Film
14 votes
4
— Poor
61%
Cromartie High School: The Movie
18 votes
6
— Fair
61%
Uzumaki
290 votes
7
— Good
60%
Vanished
3 votes
5
— Meh
60%
Hyper Projection Play "Haikyū!"
2 votes
5
— Meh
58%
Shutter
930 votes
5
— Meh
55%
Long Dream
15 votes
6
— Fair
50%
Four Roads to Hell
2 votes
6
— Fair
47%
Hide and Go Kill 2
8 votes
5
— Meh
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup