Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Isaac Medeiros
4
Followers
4
Following
Maracanaú, Ceara, Brazil
30
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
31
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
92%
The Lord of the Rings: The Return of the King (Extended)
2,128 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,173 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
76,865 votes
10
— Totally Ninja!
88%
A Dog's Will
1,089 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
46,189 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,696 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
51,130 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
73,745 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
75,241 votes
10
— Totally Ninja!
85%
City of God
11,427 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
35,259 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
57,766 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
50,359 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Central Station
905 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
45,793 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Memento
26,610 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Truman Show
29,805 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,663 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
62,225 votes
10
— Totally Ninja!
80%
2001: A Space Odyssey
16,187 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
47,963 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Everything Everywhere All at Once
23,936 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,851 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
30,393 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Bacurau
1,820 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Behind the Sun
85 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Dunkirk
30,966 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Split
33,170 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Across the Universe
2,479 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Anima
611 votes
10
— Totally Ninja!
72%
A.I. Artificial Intelligence
8,713 votes
10
— Totally Ninja!
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch