Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Will
27
Followers
27
Following
Birmingham, England
24
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
31
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
84%
Avengers: Infinity War
57,884 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
50,477 votes
9
— Superb
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
48,056 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
41,057 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
37,779 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
36,934 votes
9
— Superb
79%
Shrek
31,126 votes
9
— Superb
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,778 votes
9
— Superb
75%
Shrek 2
21,034 votes
9
— Superb
84%
American History X
20,723 votes
9
— Superb
82%
Snatch
18,503 votes
9
— Superb
74%
The Super Mario Bros. Movie
16,504 votes
9
— Superb
72%
Bumblebee
15,956 votes
9
— Superb
78%
Predator
14,332 votes
9
— Superb
85%
Princess Mononoke
12,768 votes
9
— Superb
80%
Deadpool & Wolverine
12,403 votes
9
— Superb
76%
Rise of the Guardians
10,330 votes
9
— Superb
70%
Legend
8,208 votes
9
— Superb
76%
Apocalypto
7,594 votes
9
— Superb
73%
Unbroken
5,974 votes
9
— Superb
66%
Scary Stories to Tell in the Dark
5,575 votes
9
— Superb
78%
The Secret World of Arrietty
4,647 votes
9
— Superb
60%
Child's Play
3,799 votes
9
— Superb
60%
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge
3,103 votes
9
— Superb
63%
The Amityville Horror
3,029 votes
9
— Superb
77%
This Is England
2,202 votes
9
— Superb
73%
The Nightingale
1,637 votes
9
— Superb
68%
Avengement
1,427 votes
9
— Superb
65%
The Sadness
1,184 votes
9
— Superb
63%
The Guvnors
167 votes
9
— Superb
60%
Firstborn
56 votes
9
— Superb
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch