trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Rune Heimstad
VIP
9
1
follower
Norway
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
79
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
86%
Inception
71,834 votes
7
— Good
65%
Suicide Squad
58,895 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,261 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,247 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
40,796 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,393 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,618 votes
7
— Good
69%
Thor: The Dark World
35,866 votes
7
— Good
80%
Big Hero 6
34,376 votes
7
— Good
77%
Ex Machina
30,777 votes
7
— Good
71%
World War Z
29,728 votes
7
— Good
72%
Jason Bourne
24,909 votes
7
— Good
70%
Prometheus
24,424 votes
7
— Good
77%
Skyfall
24,243 votes
7
— Good
78%
Star Trek Into Darkness
23,353 votes
7
— Good
69%
Spectre
23,252 votes
7
— Good
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,387 votes
7
— Good
73%
Looper
21,811 votes
7
— Good
79%
Casino Royale
21,335 votes
7
— Good
70%
Warcraft
21,240 votes
7
— Good
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,923 votes
7
— Good
77%
Limitless
20,262 votes
7
— Good
67%
Maze Runner: The Scorch Trials
19,954 votes
7
— Good
77%
Fury
18,897 votes
7
— Good
70%
The Legend of Tarzan
17,918 votes
7
— Good
69%
London Has Fallen
17,545 votes
7
— Good
71%
In Time
17,461 votes
7
— Good
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,296 votes
7
— Good
72%
Jack Reacher
17,205 votes
7
— Good
71%
TRON: Legacy
16,460 votes
7
— Good
74%
Mission: Impossible
16,266 votes
7
— Good
67%
Hancock
16,023 votes
7
— Good
65%
San Andreas
15,633 votes
7
— Good
70%
Ender's Game
14,973 votes
7
— Good
60%
Fantastic Four
14,218 votes
7
— Good
68%
Quantum of Solace
13,965 votes
7
— Good
60%
Jupiter Ascending
13,149 votes
7
— Good
68%
The Bourne Legacy
12,209 votes
7
— Good
59%
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer
11,731 votes
7
— Good
71%
Super 8
11,505 votes
7
— Good
65%
Terminator 3: Rise of the Machines
11,457 votes
7
— Good
63%
Snow White and the Huntsman
10,485 votes
7
— Good
63%
Battleship
10,468 votes
7
— Good
65%
Taken 3
10,065 votes
7
— Good
75%
The Hurt Locker
9,878 votes
7
— Good
69%
White House Down
9,828 votes
7
— Good
66%
The Lone Ranger
9,723 votes
7
— Good
65%
Grown Ups
9,204 votes
7
— Good
65%
Hitman: Agent 47
8,987 votes
7
— Good
61%
Cowboys & Aliens
8,800 votes
7
— Good
73%
Déjà Vu
8,537 votes
7
— Good
71%
The Chronicles of Riddick
8,453 votes
7
— Good
63%
I Am Number Four
8,206 votes
7
— Good
67%
Hitman's Wife's Bodyguard
8,159 votes
7
— Good
69%
Sinister
8,034 votes
7
— Good
76%
The Impossible
7,999 votes
7
— Good
70%
Blood Father
7,940 votes
7
— Good
69%
Spectral
7,526 votes
7
— Good
58%
Sex Tape
6,741 votes
7
— Good
61%
Battle: Los Angeles
6,293 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup