trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Chris
22
followers
Germany
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
411
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
5
6
7
83%
Oldboy
13,443 votes
7
— Good
81%
Finding Nemo
39,437 votes
7
— Good
81%
Akira
8,539 votes
7
— Good
81%
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2
3,325 votes
7
— Good
80%
Unforgiven
6,970 votes
7
— Good
80%
Ran
1,844 votes
7
— Good
80%
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1
4,099 votes
7
— Good
79%
Taxi Driver
14,611 votes
7
— Good
79%
Twelve Monkeys
15,687 votes
7
— Good
78%
Moon
12,899 votes
7
— Good
78%
Edward Scissorhands
14,812 votes
7
— Good
78%
The Right Stuff
1,391 votes
7
— Good
77%
District 9
19,866 votes
7
— Good
77%
Hero
3,344 votes
7
— Good
77%
Sully
20,407 votes
7
— Good
77%
Ex Machina
30,711 votes
7
— Good
77%
WarGames
4,866 votes
7
— Good
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,050 votes
7
— Good
76%
Detachment
2,182 votes
7
— Good
76%
Argo
15,177 votes
7
— Good
76%
Escape From Alcatraz
3,693 votes
7
— Good
76%
Good Morning, Vietnam
4,760 votes
7
— Good
76%
The Insider
2,423 votes
7
— Good
76%
Moneyball
10,437 votes
7
— Good
76%
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!
6,561 votes
7
— Good
76%
One Piece: Stampede
717 votes
7
— Good
76%
Death Billiards
308 votes
7
— Good
76%
American Psycho
18,485 votes
7
— Good
76%
Dirty Harry
4,031 votes
7
— Good
76%
Close Encounters of the Third Kind
6,013 votes
7
— Good
76%
Big Trouble in Little China
5,227 votes
7
— Good
76%
Marvel One-Shot: Agent Carter
2,915 votes
7
— Good
75%
Deepwater Horizon
17,444 votes
7
— Good
75%
Saving Mr. Banks
5,603 votes
7
— Good
75%
Pale Rider
1,502 votes
7
— Good
75%
Ip Man 4: The Finale
2,992 votes
7
— Good
75%
Spider-Man
26,536 votes
7
— Good
75%
Free State of Jones
5,923 votes
7
— Good
74%
A Nightmare on Elm Street
7,862 votes
7
— Good
74%
Spider-Man 2
22,796 votes
7
— Good
74%
Alice in Wonderland
8,277 votes
7
— Good
74%
Unbreakable
16,603 votes
7
— Good
74%
All the Way
1,001 votes
7
— Good
74%
Lady and the Tramp
8,005 votes
7
— Good
74%
Battlestar Galactica: The Plan
1,438 votes
7
— Good
74%
The Devil Wears Prada
13,243 votes
7
— Good
74%
The Foreigner
9,965 votes
7
— Good
74%
Hostiles
4,973 votes
7
— Good
74%
RocknRolla
5,421 votes
7
— Good
74%
Hackers
4,565 votes
7
— Good
73%
Greyhound
8,503 votes
7
— Good
73%
Coming to America
7,927 votes
7
— Good
73%
Magnum Force
1,625 votes
7
— Good
73%
Going in Style
11,990 votes
7
— Good
73%
One Hundred and One Dalmatians
8,949 votes
7
— Good
73%
Final Fantasy VII: Advent Children
2,515 votes
7
— Good
73%
The Aviator
6,767 votes
7
— Good
73%
Lady Bird
12,693 votes
7
— Good
73%
The Equalizer 2
16,466 votes
7
— Good
73%
This Is It
1,388 votes
7
— Good
1
2
3
5
6
7
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup