trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
992dean12
28
followers
Slovakia
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
112
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
92%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (Extended)
1,889 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,438 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Godfather
28,345 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,633 votes
10
— Totally Ninja!
88%
Schindler's List
20,925 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Godfather: Part II
17,900 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,380 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,679 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,856 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,882 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Green Mile
26,396 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,005 votes
10
— Totally Ninja!
85%
GoodFellas
20,452 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
34,263 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
33,866 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,270 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Star Wars
41,736 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
55,963 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,324 votes
10
— Totally Ninja!
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,785 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Usual Suspects
18,616 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
48,687 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Coco
31,534 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Alien
27,195 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,313 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Die Hard
27,187 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Toy Story
36,489 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Once Upon a Time in the West
4,829 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Life in the Doghouse
41 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,057 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Ford v Ferrari
18,852 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Shutter Island
32,560 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Catch Me If You Can
26,210 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,254 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Gran Torino
15,880 votes
10
— Totally Ninja!
81%
They Shall Not Grow Old
2,043 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,572 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2
3,319 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Caught in the Net
146 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Pursuit of Happyness
12,716 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
53,827 votes
10
— Totally Ninja!
80%
American Beauty
18,884 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Presto
1,673 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Nightmare Before Christmas
17,026 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Aladdin
22,945 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Incredibles
35,852 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Terminator
22,775 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Art of Racing in the Rain
2,465 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Knives Out
32,564 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1
4,094 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Fargo
14,590 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Partly Cloudy
1,750 votes
10
— Totally Ninja!
80%
With You The World Is Fun
118 votes
10
— Totally Ninja!
79%
For the Birds
2,694 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Beauty and the Beast
19,654 votes
10
— Totally Ninja!
79%
No Country for Old Men
19,410 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ratatouille
30,672 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shrek
30,215 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Dune
36,233 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
51,071 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup