Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
DoctorDroog
0
Followers
0
Following
KCMO
30
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
223
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
95%
Flying Lotus Feat. Kendrick Lamar: Never Catch Me
2 votes
9
— Superb
91%
The Shawshank Redemption
43,980 votes
9
— Superb
90%
Pure Comedy
1 vote
9
— Superb
88%
The Dark Knight
77,069 votes
9
— Superb
88%
12 Angry Men
13,048 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
21,621 votes
9
— Superb
87%
The Godfather: Part II
18,478 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
51,269 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
24,841 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
75,526 votes
9
— Superb
85%
Pink Floyd: Pulse
211 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
27,111 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
29,602 votes
9
— Superb
85%
Princess Mononoke
12,778 votes
9
— Superb
85%
Tangerine Reef
2 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
42,819 votes
9
— Superb
84%
Stop Making Sense
733 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
38,316 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
41,753 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
25,628 votes
9
— Superb
84%
Coco
32,510 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
30,278 votes
9
— Superb
83%
Dave Chappelle: Killin' Them Softly
620 votes
9
— Superb
83%
Dune: Part Two
20,353 votes
9
— Superb
83%
Psycho
11,824 votes
9
— Superb
83%
Michael Jackson's Thriller
386 votes
9
— Superb
82%
Rear Window
7,757 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
38,110 votes
9
— Superb
82%
Deadpool
112,693 votes
9
— Superb
82%
Full Metal Jacket
15,953 votes
9
— Superb
82%
Incendies
3,819 votes
9
— Superb
82%
Amélie
14,970 votes
9
— Superb
82%
Louis C.K.: Live at the Beacon Theater
864 votes
9
— Superb
82%
The Dawn Wall
861 votes
9
— Superb
82%
Memorable
133 votes
9
— Superb
81%
Louis C.K.: Hilarious
821 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
36,951 votes
9
— Superb
81%
City Lights
2,476 votes
9
— Superb
81%
Eddie Murphy: Delirious
1,070 votes
9
— Superb
81%
Paths of Glory
2,889 votes
9
— Superb
81%
Casino
9,900 votes
9
— Superb
81%
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
7,546 votes
9
— Superb
81%
The Sixth Sense
21,927 votes
9
— Superb
81%
Nausicaä of the Valley of the Wind
5,556 votes
9
— Superb
81%
Requiem for a Dream
15,263 votes
9
— Superb
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
39,823 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
40,356 votes
9
— Superb
81%
Louis C.K.: Shameless
549 votes
9
— Superb
81%
Akira
8,829 votes
9
— Superb
81%
It's Such a Beautiful Day
486 votes
9
— Superb
81%
Trainspotting
14,854 votes
9
— Superb
81%
Dave Chappelle: For What It's Worth
488 votes
9
— Superb
81%
Free Solo
3,881 votes
9
— Superb
80%
In the Mood for Love
3,031 votes
9
— Superb
80%
Toy Story 3
28,705 votes
9
— Superb
80%
The Grand Budapest Hotel
25,183 votes
9
— Superb
80%
Prisoners
20,391 votes
9
— Superb
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,683 votes
9
— Superb
80%
Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way
700 votes
9
— Superb
80%
Blade Runner
27,823 votes
9
— Superb
1
2
3
4
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch