trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Antonios Daskos
VIP
9
0
followers
Athens
44
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
230
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
78%
Avatar
60,041 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,962 votes
8
— Great
78%
Titanic
30,791 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,835 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,025 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,331 votes
8
— Great
81%
1917
24,811 votes
8
— Great
86%
Spirited Away
23,940 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,300 votes
8
— Great
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,822 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,545 votes
8
— Great
84%
American History X
20,227 votes
8
— Great
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,906 votes
8
— Great
78%
Back to the Future Part III
19,770 votes
8
— Great
80%
American Beauty
18,932 votes
8
— Great
76%
Nobody
19,333 votes
8
— Great
68%
The Great Wall
19,725 votes
8
— Great
77%
Minority Report
17,536 votes
8
— Great
80%
2001: A Space Odyssey
15,761 votes
8
— Great
74%
The Intern
15,964 votes
8
— Great
73%
A Bug's Life
15,962 votes
8
— Great
80%
About Time
14,529 votes
8
— Great
73%
The Simpsons Movie
13,404 votes
8
— Great
75%
Crazy, Stupid, Love.
13,221 votes
8
— Great
77%
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi
12,691 votes
8
— Great
80%
Gifted
12,153 votes
8
— Great
71%
Extraction
12,768 votes
8
— Great
79%
Rocky
11,916 votes
8
— Great
72%
What Happened to Monday
12,211 votes
8
— Great
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,490 votes
8
— Great
64%
The Interview
12,535 votes
8
— Great
76%
The Devil's Advocate
10,333 votes
8
— Great
72%
The Transporter
9,815 votes
8
— Great
76%
Lone Survivor
9,537 votes
8
— Great
69%
The Gray Man
9,891 votes
8
— Great
73%
Grease
9,414 votes
8
— Great
74%
From Dusk Till Dawn
9,363 votes
8
— Great
70%
The Island
9,589 votes
8
— Great
82%
Casablanca
7,427 votes
8
— Great
77%
All Quiet on the Western Front
7,647 votes
8
— Great
72%
Eyes Wide Shut
7,647 votes
8
— Great
72%
Forgetting Sarah Marshall
7,453 votes
8
— Great
72%
Extraction 2
6,756 votes
8
— Great
77%
The Crow
6,323 votes
8
— Great
80%
Before Sunset
5,005 votes
8
— Great
65%
Antz
5,257 votes
8
— Great
78%
The Secret World of Arrietty
4,498 votes
8
— Great
75%
Ronin
4,560 votes
8
— Great
77%
Before Midnight
4,161 votes
8
— Great
67%
She's Out of My League
3,998 votes
8
— Great
62%
The Transporter Refueled
4,159 votes
8
— Great
77%
The Meaning of Life
3,583 votes
8
— Great
77%
The Meaning of Life
3,583 votes
8
— Great
71%
A Scanner Darkly
3,437 votes
8
— Great
70%
Risen
3,333 votes
8
— Great
72%
Taxi
3,229 votes
8
— Great
75%
The Girl Who Played with Fire
3,081 votes
8
— Great
76%
The Girl Who Kicked the Hornet's Nest
2,593 votes
8
— Great
66%
She's All That
2,642 votes
8
— Great
80%
Roman Holiday
2,209 votes
8
— Great
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup