Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
admiralteal
0
Followers
0
Following
New York
99
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
79
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
84%
Howl's Moving Castle
15,244 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Léon: The Professional
25,431 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
41,746 votes
10
— Totally Ninja!
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
13,152 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Les Misérables: 25th Anniversary in Concert
263 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Guardians of the Galaxy
98,798 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Song of the Sea
3,111 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Martian
53,095 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Grand Budapest Hotel
25,174 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,681 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Blues Brothers
7,180 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Big Hero 6
35,019 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Wrong Trousers
1,486 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Her
23,809 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
52,790 votes
10
— Totally Ninja!
79%
A Band Called Death
233 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Children of Men
14,186 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Fantastic Mr. Fox
8,757 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Moon
13,181 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Moonrise Kingdom
8,778 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Tucker and Dale vs. Evil
7,802 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Wreck-It Ralph
29,015 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Star Trek Into Darkness
23,662 votes
10
— Totally Ninja!
77%
O Brother, Where Art Thou?
7,877 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Lego Movie
24,093 votes
10
— Totally Ninja!
77%
10 Things I Hate About You
11,838 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Skyfall
24,711 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Fury
19,330 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Rise of the Planet of the Apes
22,071 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Beetlejuice
14,184 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Artist
4,174 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Dawn of the Planet of the Apes
22,890 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Stranger Than Fiction
5,233 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Dark City
5,969 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Big Trouble in Little China
5,396 votes
10
— Totally Ninja!
75%
50/50
7,800 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Thank You for Smoking
4,315 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Royal Tenenbaums
6,042 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Rushmore
3,706 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Now You See Me
34,223 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Secret Life of Walter Mitty
13,777 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Chef
8,889 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Midnight in Paris
8,762 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Matilda
8,028 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Gravity
30,307 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Unbreakable
17,021 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Whisky Galore!
164 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Heathers
3,145 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
18,034 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Why Don't You Play in Hell?
401 votes
10
— Totally Ninja!
72%
A Cat in Paris
364 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Cloud Atlas
12,111 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Darjeeling Limited
4,490 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Thirteenth Floor
2,708 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Seven Psychopaths
7,398 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Robin Hood: Men in Tights
4,395 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Holes
2,809 votes
10
— Totally Ninja!
71%
World War Z
30,345 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Hanna
6,615 votes
10
— Totally Ninja!
71%
American Hustle
13,155 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch