trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
akogii
5
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
277
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
87%
The Matrix
61,730 votes
7
— Good
84%
It's a Wonderful Life
7,311 votes
7
— Good
83%
Good Will Hunting
21,417 votes
7
— Good
83%
Raiders of the Lost Ark
25,240 votes
7
— Good
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,602 votes
7
— Good
82%
How to Train Your Dragon
28,900 votes
7
— Good
81%
Life of Brian
10,263 votes
7
— Good
81%
Castle in the Sky
6,073 votes
7
— Good
80%
Oppenheimer
21,523 votes
7
— Good
80%
American Beauty
18,968 votes
7
— Good
80%
Kiki's Delivery Service
6,538 votes
7
— Good
80%
Inside Out
44,211 votes
7
— Good
80%
The Big Lebowski
20,486 votes
7
— Good
80%
Blade Runner
27,238 votes
7
— Good
80%
Nimona
3,370 votes
7
— Good
80%
There Will Be Blood
9,868 votes
7
— Good
80%
Soul
17,746 votes
7
— Good
80%
Whisper of the Heart
2,752 votes
7
— Good
79%
The Boy Who Harnessed the Wind
1,985 votes
7
— Good
79%
Donnie Darko
20,000 votes
7
— Good
79%
Ponyo
6,723 votes
7
— Good
79%
Shrek
30,372 votes
7
— Good
79%
God's Own Country
1,387 votes
7
— Good
79%
How to Train Your Dragon 2
19,122 votes
7
— Good
79%
Cast Away
15,115 votes
7
— Good
78%
The Man from Earth
5,705 votes
7
— Good
78%
Moon
12,936 votes
7
— Good
78%
When Marnie Was There
2,400 votes
7
— Good
78%
The Gentlemen
16,439 votes
7
— Good
78%
Mind Game
463 votes
7
— Good
77%
Black Swan
18,642 votes
7
— Good
77%
The Uncle
42 votes
7
— Good
77%
Searching
10,428 votes
7
— Good
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
16,793 votes
7
— Good
77%
La La Land
24,848 votes
7
— Good
77%
When Harry Met Sally...
5,246 votes
7
— Good
77%
Who Framed Roger Rabbit
8,729 votes
7
— Good
77%
WarGames
4,885 votes
7
— Good
77%
Beetlejuice
12,295 votes
7
— Good
76%
The Big Short
20,124 votes
7
— Good
76%
Another Round
5,601 votes
7
— Good
76%
Interview with the Vampire
9,553 votes
7
— Good
76%
Girl, Interrupted
4,069 votes
7
— Good
76%
From Up on Poppy Hill
2,320 votes
7
— Good
76%
Zodiac
16,246 votes
7
— Good
76%
Raya and the Last Dragon
12,310 votes
7
— Good
76%
Dark City
5,745 votes
7
— Good
76%
The Irishman
13,524 votes
7
— Good
76%
Silver Linings Playbook
18,039 votes
7
— Good
76%
Vampire Hunter D: Bloodlust
1,031 votes
7
— Good
75%
The Skin I Live In
3,944 votes
7
— Good
75%
Lady Vengeance
2,108 votes
7
— Good
75%
Finding Dory
30,440 votes
7
— Good
75%
Gremlins
11,184 votes
7
— Good
75%
Forgotten
1,542 votes
7
— Good
75%
Eastern Promises
4,513 votes
7
— Good
75%
Crazy, Stupid, Love.
13,261 votes
7
— Good
75%
To All the Boys I've Loved Before
6,483 votes
7
— Good
75%
We Need to Talk About Kevin
4,391 votes
7
— Good
75%
Run Lola Run
3,806 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup