Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Trendafil Karanfilov
3
Followers
3
Following
Omicron Persei 8
44
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
200
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,312 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
77,029 votes
8
— Great
88%
Schindler's List
21,611 votes
8
— Great
87%
The Godfather: Part II
18,464 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
46,324 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,852 votes
8
— Great
87%
Fight Club
51,237 votes
8
— Great
86%
Life Is Beautiful
11,344 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
37,814 votes
8
— Great
86%
The Green Mile
27,279 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
45,477 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
40,300 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
21,169 votes
8
— Great
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,428 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
27,099 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
29,587 votes
8
— Great
85%
Gladiator
33,943 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
26,164 votes
8
— Great
84%
Star Wars
42,805 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
25,430 votes
8
— Great
84%
The Lion King
38,305 votes
8
— Great
84%
WALL·E
41,739 votes
8
— Great
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
13,149 votes
8
— Great
84%
The Pianist
12,954 votes
8
— Great
84%
The Usual Suspects
19,142 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
45,880 votes
8
— Great
84%
Alien
28,902 votes
8
— Great
83%
Return of the Jedi
33,964 votes
8
— Great
83%
The Prestige
30,262 votes
8
— Great
83%
Good Will Hunting
22,079 votes
8
— Great
83%
The Departed
26,073 votes
8
— Great
83%
Scarface
16,745 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,761 votes
8
— Great
83%
Aliens
21,420 votes
8
— Great
82%
Rear Window
7,755 votes
8
— Great
82%
Green Book
19,720 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
38,094 votes
8
— Great
82%
Deadpool
112,628 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
33,556 votes
8
— Great
82%
Snatch
18,507 votes
8
— Great
82%
Once Upon a Time in the West
4,984 votes
8
— Great
82%
Full Metal Jacket
15,946 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,922 votes
8
— Great
82%
The Great Dictator
3,717 votes
8
— Great
82%
Modern Times
3,877 votes
8
— Great
82%
The Sting
4,090 votes
8
— Great
82%
Braveheart
19,116 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
22,223 votes
8
— Great
82%
The Lives of Others
5,280 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
29,894 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
36,111 votes
8
— Great
82%
Apocalypse Now
11,123 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
47,482 votes
8
— Great
82%
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
11,202 votes
8
— Great
81%
Heat
13,954 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
33,885 votes
8
— Great
81%
Ford v Ferrari
19,549 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,941 votes
8
— Great
81%
City Lights
2,473 votes
8
— Great
81%
The Shining
24,674 votes
8
— Great
1
2
3
4
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch