trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
alex_sisk
VIP
8
1
follower
Orlando, FL
38
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
443
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
6
7
8
88%
The Godfather
28,517 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,952 votes
8
— Great
88%
12 Angry Men
12,641 votes
8
— Great
88%
Schindler's List
21,038 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,667 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,273 votes
8
— Great
86%
Inception
71,931 votes
8
— Great
86%
David Attenborough: A Life on Our Planet
1,412 votes
8
— Great
85%
City of God
11,126 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,754 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,398 votes
8
— Great
85%
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour
746 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,707 votes
8
— Great
85%
Parasite
34,121 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
24,841 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,708 votes
8
— Great
84%
The Usual Suspects
18,711 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,987 votes
8
— Great
84%
The Pianist
12,620 votes
8
— Great
83%
Memento
25,968 votes
8
— Great
83%
Oldboy
13,502 votes
8
— Great
83%
Won't You Be My Neighbor?
1,484 votes
8
— Great
83%
Scarface
16,300 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,704 votes
8
— Great
83%
3 Idiots
4,226 votes
8
— Great
83%
Aliens
20,266 votes
8
— Great
83%
Green Book
19,233 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,659 votes
8
— Great
82%
Full Metal Jacket
15,567 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,718 votes
8
— Great
82%
Requiem for the American Dream
489 votes
8
— Great
82%
Up
38,983 votes
8
— Great
82%
Prosecuting Evil: The Extraordinary World of Ben Ferencz
20 votes
8
— Great
82%
Braveheart
18,698 votes
8
— Great
82%
The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz
1,198 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,604 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,779 votes
8
— Great
82%
Earth: One Amazing Day
507 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,314 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,137 votes
8
— Great
81%
Apollo 11
2,361 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,206 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,535 votes
8
— Great
81%
Requiem for a Dream
14,864 votes
8
— Great
81%
Joker
47,041 votes
8
— Great
81%
1917
24,881 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,824 votes
8
— Great
81%
Trainspotting
14,526 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,846 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,367 votes
8
— Great
81%
The Farthest
539 votes
8
— Great
81%
Mr. Church
3,011 votes
8
— Great
81%
Iron Man
54,073 votes
8
— Great
81%
At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal
207 votes
8
— Great
80%
12 Years a Slave
16,804 votes
8
— Great
80%
Queen of Katwe
1,270 votes
8
— Great
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,450 votes
8
— Great
80%
I Am Not Your Negro
1,046 votes
8
— Great
80%
Inside Out
44,247 votes
8
— Great
80%
A Clockwork Orange
15,121 votes
8
— Great
1
2
3
6
7
8
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup