trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
T.
VIP
8
6
followers
Manila
38
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
103
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
83%
Guardians of the Galaxy
96,426 votes
8
— Great
80%
Logan
60,689 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,923 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,176 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,792 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,353 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,232 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,541 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,080 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,370 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,883 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,105 votes
8
— Great
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,114 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,866 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,702 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,695 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,604 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,629 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,807 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
28,339 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
27,997 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,293 votes
8
— Great
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,841 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,333 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,150 votes
8
— Great
77%
La La Land
24,772 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
24,545 votes
8
— Great
75%
Sicario
23,898 votes
8
— Great
83%
Hidden Figures
23,170 votes
8
— Great
80%
The Terminator
22,821 votes
8
— Great
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,350 votes
8
— Great
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,906 votes
8
— Great
88%
Schindler's List
20,965 votes
8
— Great
79%
Ghostbusters
20,405 votes
8
— Great
80%
Prisoners
19,690 votes
8
— Great
77%
Nightcrawler
18,775 votes
8
— Great
77%
Taken
18,594 votes
8
— Great
76%
Silver Linings Playbook
18,001 votes
8
— Great
78%
The Bourne Supremacy
17,456 votes
8
— Great
79%
Spotlight
16,080 votes
8
— Great
82%
Full Metal Jacket
15,505 votes
8
— Great
76%
Argo
15,177 votes
8
— Great
78%
Train to Busan
14,882 votes
8
— Great
84%
Howl's Moving Castle
14,632 votes
8
— Great
76%
28 Days Later
14,109 votes
8
— Great
84%
The Pianist
12,563 votes
8
— Great
74%
School of Rock
10,176 votes
8
— Great
78%
Training Day
10,021 votes
8
— Great
75%
The Hurt Locker
9,858 votes
8
— Great
77%
Inside Man
9,857 votes
8
— Great
74%
Zero Dark Thirty
9,441 votes
8
— Great
73%
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
8,359 votes
8
— Great
79%
The Boy in the Striped Pyjamas
7,699 votes
8
— Great
74%
Eye in the Sky
7,364 votes
8
— Great
76%
The Raid
7,330 votes
8
— Great
78%
The Fugitive
7,169 votes
8
— Great
68%
Midnight Special
6,555 votes
8
— Great
66%
You Were Never Really Here
5,988 votes
8
— Great
60%
Under the Skin
5,644 votes
8
— Great
78%
The Girl with the Dragon Tattoo
5,607 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup