trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Péter Aranyos
VIP
6
1
follower
Hungary
39
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
188
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
87%
The Matrix
61,645 votes
8
— Great
78%
Avatar
60,115 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,691 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,296 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,694 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,261 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,645 votes
8
— Great
80%
Inside Out
44,057 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,654 votes
8
— Great
79%
Dune
36,619 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,186 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,441 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,671 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,776 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,723 votes
8
— Great
84%
Coco
31,667 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
32,082 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,802 votes
8
— Great
78%
Titanic
30,834 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,343 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,777 votes
8
— Great
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,829 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,673 votes
8
— Great
75%
Dunkirk
30,441 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,736 votes
8
— Great
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,324 votes
8
— Great
84%
Alien
27,333 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,375 votes
8
— Great
76%
The Hangover
27,588 votes
8
— Great
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,665 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,317 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,399 votes
8
— Great
77%
Zombieland
25,550 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
24,601 votes
8
— Great
81%
The Fifth Element
23,724 votes
8
— Great
77%
Skyfall
24,243 votes
8
— Great
75%
Sicario
23,963 votes
8
— Great
77%
The Lego Movie
23,628 votes
8
— Great
80%
Aladdin
23,008 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,579 votes
8
— Great
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,511 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,285 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,335 votes
8
— Great
84%
American History X
20,253 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,388 votes
8
— Great
80%
The Big Lebowski
20,466 votes
8
— Great
76%
Ice Age
20,709 votes
8
— Great
80%
American Beauty
18,950 votes
8
— Great
77%
Black Swan
18,624 votes
8
— Great
70%
Don't Look Up
19,532 votes
8
— Great
83%
Dune: Part Two
17,467 votes
8
— Great
80%
Groundhog Day
17,471 votes
8
— Great
77%
Minority Report
17,554 votes
8
— Great
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
17,717 votes
8
— Great
74%
Top Gun
17,122 votes
8
— Great
76%
Toy Story 4
16,670 votes
8
— Great
78%
The Gentlemen
16,415 votes
8
— Great
81%
Gran Torino
15,943 votes
8
— Great
80%
2001: A Space Odyssey
15,785 votes
8
— Great
80%
Pan's Labyrinth
15,187 votes
8
— Great
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup