trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Arnoud
VIP
2
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
197
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
85%
Interstellar
72,131 votes
6
— Fair
77%
Arrival
56,438 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,547 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,009 votes
7
— Good
79%
Moana
48,842 votes
8
— Great
73%
Passengers
42,112 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,680 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
38,959 votes
7
— Good
76%
Ready Player One
36,414 votes
8
— Great
79%
Dune
36,130 votes
7
— Good
80%
Big Hero 6
34,265 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,798 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,602 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,546 votes
8
— Great
75%
Dunkirk
30,327 votes
7
— Good
75%
Gravity
29,708 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Lucy
29,010 votes
6
— Fair
81%
Bohemian Rhapsody
28,924 votes
8
— Great
81%
Toy Story 3
28,003 votes
7
— Good
75%
Sing
25,381 votes
8
— Great
77%
La La Land
24,693 votes
8
— Great
86%
Spirited Away
23,817 votes
7
— Good
79%
Her
23,065 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Trolls
20,472 votes
8
— Great
63%
Sausage Party
20,053 votes
4
— Poor
77%
District 9
19,805 votes
5
— Meh
69%
Elysium
19,502 votes
7
— Good
70%
Don't Look Up
19,427 votes
3
— Bad
69%
Bird Box
18,731 votes
5
— Meh
75%
Avatar: The Way of Water
18,691 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Terminator Genisys
18,251 votes
7
— Good
79%
The Greatest Showman
17,835 votes
7
— Good
80%
Soul
17,610 votes
7
— Good
67%
Alice in Wonderland
16,624 votes
6
— Fair
71%
Chappie
15,001 votes
5
— Meh
87%
Your Name.
14,876 votes
9
— Superb
81%
Requiem for a Dream
14,776 votes
9
— Superb
84%
Howl's Moving Castle
14,563 votes
7
— Good
78%
Children of Men
13,659 votes
2
— Terrible
72%
Cars 3
13,592 votes
6
— Fair
76%
The Irishman
13,452 votes
7
— Good
82%
Lion
13,352 votes
9
— Superb
67%
Red Notice
13,344 votes
5
— Meh
80%
Rush
13,111 votes
8
— Great
70%
Focus
12,750 votes
5
— Meh
85%
Princess Mononoke
12,281 votes
8
— Great
72%
Cloud Atlas
11,901 votes
8
— Great
72%
Cloudy with a Chance of Meatballs
11,894 votes
6
— Fair
62%
The Circle
11,402 votes
5
— Meh
65%
Mulan
11,308 votes
7
— Good
70%
Friends with Benefits
10,974 votes
5
— Meh
58%
The Twilight Saga: New Moon
10,678 votes
5
— Meh
71%
Cinderella
10,440 votes
7
— Good
77%
Searching
10,380 votes
8
— Great
72%
Home
10,211 votes
6
— Fair
72%
Flight
9,877 votes
6
— Fair
78%
Marriage Story
9,168 votes
9
— Superb
68%
Steve Jobs
8,663 votes
6
— Fair
73%
Greyhound
8,485 votes
6
— Fair
75%
The Big Sick
8,432 votes
6
— Fair
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup