trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Sana
VIP
3
15
followers
PK
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
106
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,747 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,941 votes
8
— Great
84%
Piper
2,954 votes
8
— Great
83%
3 Idiots
4,205 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,400 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,535 votes
8
— Great
82%
Like Stars on Earth
1,878 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,010 votes
8
— Great
81%
Before Sunrise
6,045 votes
8
— Great
81%
The Pursuit of Happyness
12,733 votes
8
— Great
81%
Ghost in the Shell
7,906 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,221 votes
8
— Great
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,400 votes
8
— Great
80%
Before Sunset
4,993 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,893 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,316 votes
8
— Great
79%
Beauty and the Beast
19,666 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,725 votes
8
— Great
79%
Her
23,139 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,148 votes
8
— Great
78%
Blood Diamond
11,435 votes
8
— Great
78%
20th Century Girl
532 votes
8
— Great
78%
The Bourne Supremacy
17,448 votes
8
— Great
78%
The Wizard of Oz
9,310 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,476 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,429 votes
8
— Great
77%
Black Swan
18,578 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,681 votes
8
— Great
77%
Before Midnight
4,156 votes
8
— Great
76%
Kabhi Khushi Kabhie Gham
737 votes
8
— Great
76%
Sherlock Holmes
24,124 votes
8
— Great
76%
Ice Age
20,662 votes
8
— Great
76%
Raya and the Last Dragon
12,264 votes
8
— Great
76%
Trevor Noah: Son of Patricia
474 votes
8
— Great
76%
Farha
140 votes
8
— Great
76%
Kick-Ass
21,392 votes
8
— Great
75%
Trevor Noah: Afraid of the Dark
588 votes
8
— Great
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,261 votes
8
— Great
75%
Shrek 2
20,479 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,168 votes
8
— Great
75%
Source Code
16,834 votes
8
— Great
75%
Despicable Me 2
25,429 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,519 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,055 votes
8
— Great
74%
Ron's Gone Wrong
3,175 votes
8
— Great
74%
Brave
24,078 votes
8
— Great
74%
The Princess and the Frog
9,323 votes
8
— Great
74%
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves
13,876 votes
8
— Great
74%
The Woman King
4,072 votes
8
— Great
74%
Notting Hill
7,269 votes
8
— Great
73%
Juno
11,185 votes
8
— Great
73%
The Croods
13,766 votes
8
— Great
73%
Free Guy
23,358 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,300 votes
8
— Great
73%
Ghajini
666 votes
8
— Great
73%
Gangubai Kathiawadi
411 votes
8
— Great
72%
People Like Us
1,136 votes
8
— Great
71%
Liar Liar
9,067 votes
8
— Great
71%
Fanaa
458 votes
8
— Great
71%
Ready or Not
10,227 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup