trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Audioworm
VIP
7
78
followers
Groningen
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
34
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Dark Knight
74,696 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,680 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,499 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,068 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,249 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Arrival
56,574 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
48,791 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Thor: Ragnarok
48,947 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,770 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
46,232 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,179 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,541 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Black Panther
46,334 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,947 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,138 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Dune
36,419 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Knives Out
32,636 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Tenet
25,544 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Shining
23,912 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Sicario
23,898 votes
10
— Totally Ninja!
88%
Schindler's List
20,965 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Zodiac
16,179 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pan's Labyrinth
15,162 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Children of Men
13,706 votes
10
— Totally Ninja!
77%
What We Do in the Shadows
10,250 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Iron Giant
8,727 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Paddington
8,373 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Hunt for the Wilderpeople
6,618 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Paddington 2
6,541 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Bo Burnham: Inside
2,605 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Hannah Gadsby: Nanette
1,019 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Last Black Man in San Francisco
840 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Tower
497 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Portal 2
43 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup