trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Dave
VIP
11
15
followers
Laconia II
41
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
325
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
Ads suck, but they help pay the bills.
Hide ads with
VIP.
Ads suck, but they help pay the bills.
Hide ads with
VIP.
1
2
3
4
5
6
85%
City of God
10,936 votes
7
— Good
85%
Gladiator
32,105 votes
7
— Good
84%
The Lion King
37,019 votes
7
— Good
84%
Whiplash
24,313 votes
7
— Good
83%
Oldboy
13,175 votes
7
— Good
82%
The Princess Bride
11,823 votes
7
— Good
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,327 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
45,659 votes
7
— Good
81%
The Shining
23,591 votes
7
— Good
81%
Catch Me If You Can
25,866 votes
7
— Good
81%
The Thing
11,600 votes
7
— Good
81%
Ip Man
6,800 votes
7
— Good
81%
The Avengers
64,798 votes
7
— Good
81%
The Sixth Sense
20,959 votes
7
— Good
81%
Finding Nemo
39,029 votes
7
— Good
81%
Life of Brian
10,134 votes
7
— Good
81%
Akira
8,406 votes
7
— Good
81%
The Imitation Game
30,282 votes
7
— Good
81%
For a Few Dollars More
4,684 votes
7
— Good
81%
The Wolf of Wall Street
48,540 votes
7
— Good
81%
The Pursuit of Happyness
12,579 votes
7
— Good
81%
Toy Story 3
27,798 votes
7
— Good
80%
Mea Maxima Culpa: Silence in the House of God
118 votes
7
— Good
80%
Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse
624 votes
7
— Good
80%
The King of Kong: A Fistful of Quarters
1,254 votes
7
— Good
80%
A Clockwork Orange
14,885 votes
7
— Good
80%
The King's Speech
12,706 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
32,268 votes
7
— Good
80%
There Will Be Blood
9,675 votes
7
— Good
80%
Pan's Labyrinth
14,966 votes
7
— Good
80%
Dallas Buyers Club
13,020 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
45,978 votes
7
— Good
79%
Taxi Driver
14,389 votes
7
— Good
79%
Rain Man
10,125 votes
7
— Good
79%
Ratatouille
30,308 votes
7
— Good
79%
Everything Everywhere All at Once
22,156 votes
7
— Good
79%
Kubo and the Two Strings
11,985 votes
7
— Good
79%
Twelve Monkeys
15,503 votes
7
— Good
79%
The Boondock Saints
7,047 votes
7
— Good
79%
Her
22,741 votes
7
— Good
79%
John Wick
50,523 votes
7
— Good
79%
How to Train Your Dragon 2
18,878 votes
7
— Good
79%
Casino Royale
21,022 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,286 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
43,863 votes
7
— Good
78%
Slumdog Millionaire
14,372 votes
7
— Good
78%
The Blind Side
10,045 votes
7
— Good
78%
Toy Story 2
25,009 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
35,759 votes
7
— Good
78%
Lucky Number Slevin
7,861 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,399 votes
7
— Good
78%
Black Hawk Down
10,427 votes
7
— Good
78%
Avatar
59,432 votes
7
— Good
78%
Walk the Line
5,055 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,535 votes
7
— Good
78%
Edward Scissorhands
14,644 votes
7
— Good
78%
Straight Outta Compton
10,259 votes
7
— Good
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
15,526 votes
7
— Good
78%
X-Men: Days of Future Past
31,179 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
65,324 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
6
Ads suck, but they help pay the bills.
Hide ads with
VIP.
Ads suck, but they help pay the bills.
Hide ads with
VIP.
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup