Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
bart00
2
Followers
12
Following
localhost
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
211
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
82%
Deadpool
112,616 votes
8
— Great
82%
Guardians of the Galaxy
98,771 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
77,027 votes
8
— Great
85%
Interstellar
75,457 votes
8
— Great
78%
Avatar
61,663 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
57,887 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
58,436 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,845 votes
8
— Great
77%
Arrival
57,979 votes
8
— Great
81%
The Martian
53,087 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
50,478 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
50,077 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,308 votes
8
— Great
79%
Moana
49,912 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
46,321 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
47,478 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
48,042 votes
8
— Great
79%
Zootopia
45,472 votes
8
— Great
84%
WALL·E
41,734 votes
8
— Great
78%
Deadpool 2
42,887 votes
8
— Great
77%
Get Out
42,141 votes
8
— Great
73%
Passengers
42,815 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
38,090 votes
8
— Great
82%
Toy Story
37,459 votes
8
— Great
85%
Se7en
35,539 votes
8
— Great
85%
Parasite
35,341 votes
8
— Great
85%
Gladiator
33,941 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
33,554 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
33,599 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
34,081 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
33,028 votes
8
— Great
88%
The Godfather
29,327 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
30,436 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
29,574 votes
8
— Great
74%
It
29,745 votes
8
— Great
86%
The Green Mile
27,275 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,883 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,621 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
27,096 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,814 votes
8
— Great
74%
Beauty and the Beast
28,835 votes
8
— Great
83%
The Departed
26,072 votes
8
— Great
84%
Whiplash
25,610 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
25,426 votes
8
— Great
86%
Spirited Away
24,830 votes
8
— Great
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,680 votes
8
— Great
81%
The Fifth Element
24,350 votes
8
— Great
79%
Her
23,802 votes
8
— Great
67%
Alien: Covenant
25,665 votes
8
— Great
80%
Aladdin
23,471 votes
8
— Great
83%
Good Will Hunting
22,076 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
21,170 votes
8
— Great
83%
Aliens
21,419 votes
8
— Great
74%
The Magnificent Seven
22,389 votes
8
— Great
84%
American History X
20,723 votes
8
— Great
80%
The Big Lebowski
20,980 votes
8
— Great
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
22,269 votes
8
— Great
80%
Prisoners
20,377 votes
8
— Great
76%
Limitless
20,661 votes
8
— Great
79%
No Country for Old Men
20,194 votes
8
— Great
1
2
3
4
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch