trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
David Marcus
VIP
5
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
212
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
86%
Inception
71,573 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,386 votes
9
— Superb
78%
Avatar
59,907 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,486 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,868 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,593 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,641 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,687 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,014 votes
9
— Superb
91%
The Shawshank Redemption
42,450 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,048 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,272 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,548 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
32,539 votes
9
— Superb
77%
Blade Runner 2049
31,901 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
29,184 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
28,545 votes
9
— Superb
75%
Dunkirk
30,352 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,198 votes
9
— Superb
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,656 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
26,228 votes
9
— Superb
81%
Catch Me If You Can
26,218 votes
9
— Superb
83%
Memento
25,789 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,278 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,260 votes
9
— Superb
78%
Toy Story 2
25,242 votes
9
— Superb
81%
1917
24,739 votes
9
— Superb
77%
Skyfall
24,170 votes
9
— Superb
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,467 votes
9
— Superb
83%
Good Will Hunting
21,273 votes
9
— Superb
75%
The Social Network
21,644 votes
9
— Superb
76%
Kick-Ass
21,374 votes
9
— Superb
84%
American History X
20,170 votes
9
— Superb
82%
Reservoir Dogs
20,304 votes
9
— Superb
76%
Rise of the Planet of the Apes
20,967 votes
9
— Superb
80%
The Big Lebowski
20,389 votes
9
— Superb
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,422 votes
9
— Superb
76%
The Big Short
20,035 votes
9
— Superb
77%
Drive
19,565 votes
9
— Superb
84%
The Usual Suspects
18,620 votes
9
— Superb
82%
Braveheart
18,617 votes
9
— Superb
82%
Snatch
17,978 votes
9
— Superb
81%
A Beautiful Mind
18,054 votes
9
— Superb
76%
American Psycho
18,432 votes
9
— Superb
80%
Groundhog Day
17,400 votes
9
— Superb
80%
12 Years a Slave
16,740 votes
9
— Superb
83%
Scarface
16,196 votes
9
— Superb
75%
Source Code
16,813 votes
9
— Superb
79%
Spotlight
16,067 votes
9
— Superb
79%
Twelve Monkeys
15,655 votes
9
— Superb
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
15,690 votes
9
— Superb
80%
Pan's Labyrinth
15,142 votes
9
— Superb
77%
Sin City
15,241 votes
9
— Superb
79%
Cast Away
15,047 votes
9
— Superb
82%
Amélie
14,604 votes
9
— Superb
80%
Fargo
14,592 votes
9
— Superb
81%
Trainspotting
14,462 votes
9
— Superb
79%
Taxi Driver
14,580 votes
9
— Superb
78%
Slumdog Millionaire
14,509 votes
9
— Superb
78%
Jaws
13,970 votes
9
— Superb
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup