trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
BB
0
followers
Omicron Persei 8
24
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
95
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
91%
The Shawshank Redemption
42,085 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,077 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
20,752 votes
7
— Good
87%
The Matrix
60,901 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,331 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,453 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
48,939 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
23,577 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
42,989 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
35,731 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,074 votes
7
— Good
85%
City of God
10,974 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
33,956 votes
9
— Superb
85%
Parasite
33,481 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
55,565 votes
9
— Superb
84%
Howl's Moving Castle
14,427 votes
7
— Good
84%
WALL·E
40,190 votes
9
— Superb
84%
The Usual Suspects
18,501 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,286 votes
6
— Fair
84%
The Pianist
12,440 votes
5
— Meh
84%
Whiplash
24,426 votes
7
— Good
84%
Coco
31,303 votes
6
— Fair
84%
It's a Wonderful Life
7,218 votes
4
— Poor
84%
Django Unchained
44,178 votes
7
— Good
83%
Good Will Hunting
21,018 votes
7
— Good
83%
The Departed
25,026 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
95,917 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,492 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Die Hard
27,015 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Deadpool
107,871 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,234 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
38,525 votes
8
— Great
82%
Amélie
14,503 votes
10
— Totally Ninja!
82%
V for Vendetta
29,973 votes
6
— Fair
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,259 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Truman Show
28,199 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
45,772 votes
7
— Good
81%
The Shining
23,665 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Catch Me If You Can
25,957 votes
7
— Good
81%
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
7,262 votes
6
— Fair
81%
The Avengers
64,914 votes
5
— Meh
81%
Batman Begins
41,733 votes
7
— Good
81%
Requiem for a Dream
14,664 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
39,116 votes
8
— Great
81%
Joker
46,329 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,406 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,269 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
48,678 votes
8
— Great
81%
Toy Story 3
27,856 votes
6
— Fair
81%
Iron Man
53,475 votes
8
— Great
80%
American Beauty
18,762 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Grand Budapest Hotel
24,312 votes
6
— Fair
80%
The Big Lebowski
20,238 votes
8
— Great
80%
A Clockwork Orange
14,934 votes
9
— Superb
80%
Blade Runner
26,912 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,269 votes
9
— Superb
80%
Knives Out
32,264 votes
7
— Good
80%
Pan's Labyrinth
15,005 votes
9
— Superb
79%
Shaun of the Dead
19,442 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
48,590 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup