trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
bringth3rain
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
43
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
78%
Avatar
59,786 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,733 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,055 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
43,915 votes
7
— Good
84%
Django Unchained
44,393 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
46,917 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,201 votes
7
— Good
82%
Up
38,709 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,180 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
40,489 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,382 votes
7
— Good
72%
Thor
39,259 votes
7
— Good
69%
Thor: The Dark World
35,719 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,573 votes
7
— Good
71%
Kong: Skull Island
33,072 votes
7
— Good
78%
X-Men: Days of Future Past
31,392 votes
7
— Good
79%
Ratatouille
30,586 votes
7
— Good
75%
Finding Dory
30,330 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,722 votes
7
— Good
70%
Man of Steel
30,414 votes
7
— Good
75%
The Matrix Reloaded
26,128 votes
7
— Good
84%
Whiplash
24,611 votes
7
— Good
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,238 votes
7
— Good
74%
I Am Legend
24,831 votes
7
— Good
79%
Her
23,034 votes
7
— Good
74%
War for the Planet of the Apes
23,569 votes
7
— Good
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,530 votes
7
— Good
73%
Looper
21,710 votes
7
— Good
76%
The Equalizer
21,162 votes
7
— Good
76%
Watchmen
20,894 votes
7
— Good
69%
Tomb Raider
20,496 votes
7
— Good
69%
Elysium
19,487 votes
7
— Good
72%
Game Night
17,262 votes
7
— Good
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
16,680 votes
7
— Good
76%
Zodiac
16,094 votes
7
— Good
71%
TRON: Legacy
16,376 votes
7
— Good
72%
Glass Onion: A Knives Out Mystery
15,348 votes
7
— Good
71%
Chappie
14,992 votes
7
— Good
65%
Jurassic Park III
12,064 votes
7
— Good
70%
King Kong
10,416 votes
7
— Good
71%
Everest
10,059 votes
7
— Good
66%
Triple Frontier
7,201 votes
7
— Good
72%
Blinded by the Light
1,357 votes
7
— Good
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup