trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
btotherj
VIP
OG
12
10
followers
NH
40
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
106
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Dark Knight
74,489 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,490 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,200 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,305 votes
9
— Superb
78%
Avatar
59,839 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,799 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,276 votes
9
— Superb
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,423 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,035 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,591 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
43,958 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,294 votes
9
— Superb
91%
The Shawshank Redemption
42,387 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
41,964 votes
8
— Great
85%
Star Wars
41,694 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
40,985 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,421 votes
8
— Great
72%
Thor
39,284 votes
7
— Good
84%
The Lion King
37,293 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,013 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,211 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
32,510 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,491 votes
9
— Superb
78%
Titanic
30,642 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,116 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,142 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,719 votes
8
— Great
88%
The Godfather
28,308 votes
9
— Superb
71%
The Amazing Spider-Man
28,170 votes
8
— Great
81%
Toy Story 3
28,000 votes
9
— Superb
76%
The Hangover
27,450 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
26,455 votes
7
— Good
85%
Saving Private Ryan
26,183 votes
9
— Superb
83%
Memento
25,758 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,227 votes
9
— Superb
77%
X-Men: First Class
24,923 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
24,670 votes
9
— Superb
80%
Star Trek
23,154 votes
8
— Great
80%
The Bourne Identity
22,322 votes
8
— Great
75%
The Social Network
21,615 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,438 votes
8
— Great
76%
Kick-Ass
21,350 votes
8
— Great
76%
Watchmen
20,914 votes
8
— Great
64%
Spider-Man 3
20,662 votes
6
— Fair
80%
The Big Lebowski
20,368 votes
8
— Great
73%
21 Jump Street
19,977 votes
7
— Good
79%
Donnie Darko
19,878 votes
8
— Great
77%
Drive
19,530 votes
8
— Great
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,355 votes
8
— Great
80%
American Beauty
18,870 votes
9
— Superb
84%
The Usual Suspects
18,601 votes
9
— Superb
77%
Taken
18,531 votes
8
— Great
82%
Snatch
17,951 votes
8
— Great
71%
In Time
17,371 votes
7
— Good
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,215 votes
7
— Good
70%
Men in Black 3
16,860 votes
7
— Good
71%
TRON: Legacy
16,391 votes
7
— Good
58%
Twilight
16,071 votes
5
— Meh
72%
The Cabin in the Woods
15,626 votes
7
— Good
66%
Transformers: Dark of the Moon
15,046 votes
6
— Fair
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup