trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Angela de Jong
101
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
2,134
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
34
35
36
88%
The Godfather
28,260 votes
1
— Weak Sauce :(
88%
Schindler's List
20,879 votes
1
— Weak Sauce :(
87%
The Godfather: Part II
17,851 votes
1
— Weak Sauce :(
87%
Fight Club
49,217 votes
1
— Weak Sauce :(
86%
Spirited Away
23,776 votes
1
— Weak Sauce :(
86%
Pulp Fiction
43,244 votes
1
— Weak Sauce :(
86%
Life Is Beautiful
11,036 votes
1
— Weak Sauce :(
86%
Forrest Gump
43,915 votes
1
— Weak Sauce :(
85%
Back to the Future
38,942 votes
1
— Weak Sauce :(
85%
GoodFellas
20,400 votes
1
— Weak Sauce :(
85%
Se7en
34,174 votes
1
— Weak Sauce :(
85%
Saving Private Ryan
26,121 votes
1
— Weak Sauce :(
85%
The Silence of the Lambs
28,490 votes
1
— Weak Sauce :(
85%
Princess Mononoke
12,261 votes
1
— Weak Sauce :(
85%
Gladiator
32,446 votes
1
— Weak Sauce :(
84%
American History X
20,134 votes
1
— Weak Sauce :(
84%
Léon: The Professional
24,634 votes
1
— Weak Sauce :(
84%
Howl's Moving Castle
14,542 votes
1
— Weak Sauce :(
84%
Cinema Paradiso
3,752 votes
1
— Weak Sauce :(
84%
The Lion King
37,256 votes
1
— Weak Sauce :(
84%
WALL·E
40,408 votes
1
— Weak Sauce :(
84%
The Usual Suspects
18,586 votes
1
— Weak Sauce :(
84%
Central Station
855 votes
1
— Weak Sauce :(
84%
It's a Wonderful Life
7,259 votes
1
— Weak Sauce :(
83%
Roy Orbison and Friends: A Black and White Night
49 votes
1
— Weak Sauce :(
83%
Good Will Hunting
21,199 votes
1
— Weak Sauce :(
83%
The Departed
25,198 votes
1
— Weak Sauce :(
83%
Scarface
16,152 votes
1
— Weak Sauce :(
83%
Raiders of the Lost Ark
25,067 votes
1
— Weak Sauce :(
83%
Psycho
11,444 votes
1
— Weak Sauce :(
83%
Walking the Tracks: The Summer of Stand by Me
97 votes
1
— Weak Sauce :(
82%
My Neighbor Totoro
13,167 votes
1
— Weak Sauce :(
82%
Rear Window
7,422 votes
1
— Weak Sauce :(
82%
Inglourious Basterds
36,717 votes
1
— Weak Sauce :(
82%
Die Hard
27,144 votes
1
— Weak Sauce :(
82%
Snatch
17,924 votes
1
— Weak Sauce :(
82%
Toy Story
36,408 votes
1
— Weak Sauce :(
82%
Singin' in the Rain
4,337 votes
1
— Weak Sauce :(
82%
Dead Poets Society
12,376 votes
1
— Weak Sauce :(
82%
The Great Dictator
3,607 votes
1
— Weak Sauce :(
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,178 votes
1
— Weak Sauce :(
82%
Reservoir Dogs
20,261 votes
1
— Weak Sauce :(
82%
Up
38,709 votes
1
— Weak Sauce :(
82%
Casablanca
7,389 votes
1
— Weak Sauce :(
82%
Braveheart
18,586 votes
1
— Weak Sauce :(
82%
How to Train Your Dragon
28,697 votes
1
— Weak Sauce :(
82%
The Dark Knight Rises
45,989 votes
1
— Weak Sauce :(
82%
Hachi: A Dog's Tale
6,996 votes
1
— Weak Sauce :(
81%
Heat
13,404 votes
1
— Weak Sauce :(
81%
Back to the Future Part II
24,157 votes
1
— Weak Sauce :(
81%
Eddie Murphy: Delirious
1,022 votes
1
— Weak Sauce :(
81%
Sunset Boulevard
2,745 votes
1
— Weak Sauce :(
81%
Monsters, Inc.
35,901 votes
1
— Weak Sauce :(
81%
City Lights
2,389 votes
1
— Weak Sauce :(
81%
The Shining
23,813 votes
1
— Weak Sauce :(
81%
Before Sunrise
6,014 votes
1
— Weak Sauce :(
81%
Queen: Days of Our Lives
152 votes
1
— Weak Sauce :(
81%
Nausicaä of the Valley of the Wind
5,309 votes
1
— Weak Sauce :(
81%
Catch Me If You Can
26,135 votes
1
— Weak Sauce :(
81%
The Help
10,375 votes
1
— Weak Sauce :(
1
2
3
34
35
36
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup