trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Mateus Casagrande
VIP
31
followers
Omicron Persei 8
26
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
2,363
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
38
39
40
92%
Fatal Beatings
4 votes
8
— Great
92%
The Lord of the Rings: The Return of the King (Extended)
1,919 votes
9
— Superb
92%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (Extended)
1,903 votes
9
— Superb
91%
Louie: "New Year's Eve"
6 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,521 votes
9
— Superb
90%
The Lord of the Rings: The Two Towers (Extended)
2,045 votes
9
— Superb
90%
Inacreditável: A Batalha dos Aflitos
8 votes
8
— Great
90%
A Batalha dos Aflitos - Os Bastidores de um Dia Inesquecível
5 votes
8
— Great
89%
Papyrus
11 votes
7
— Good
88%
The Godfather
28,396 votes
9
— Superb
88%
A Dog's Will
1,077 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,669 votes
9
— Superb
88%
12 Angry Men
12,569 votes
9
— Superb
87%
The Godfather: Part II
17,938 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,476 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,750 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,943 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Your Name.
14,939 votes
6
— Fair
86%
David Gilmour - Live at Pompeii
113 votes
8
— Great
86%
Spirited Away
23,897 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,422 votes
9
— Superb
86%
David Gilmour : Live In Gdańsk
30 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,936 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,124 votes
7
— Good
86%
Inception
71,659 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,071 votes
8
— Great
86%
Pink Floyd: Pulse
198 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,288 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
39,100 votes
9
— Superb
85%
City of God
11,080 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,366 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,327 votes
8
— Great
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,073 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,277 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,572 votes
9
— Superb
85%
Parasite
33,940 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,323 votes
7
— Good
85%
Star Wars
41,800 votes
9
— Superb
85%
Eagles - Live from the Forum MMXVIII
18 votes
7
— Good
84%
American History X
20,190 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
24,733 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
56,049 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,363 votes
9
— Superb
84%
Cinema Paradiso
3,768 votes
7
— Good
84%
The IT Crowd Manual
79 votes
6
— Fair
84%
WALL·E
40,546 votes
9
— Superb
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,801 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,774 votes
5
— Meh
84%
Whiplash
24,733 votes
9
— Superb
84%
Bo Burnham: Inside
2,602 votes
8
— Great
84%
20 Days in Mariupol
569 votes
7
— Good
84%
Django Unchained
44,543 votes
7
— Good
84%
Coco
31,586 votes
7
— Good
84%
Alien
27,242 votes
9
— Superb
84%
Senna
2,761 votes
8
— Great
84%
Piper
2,955 votes
6
— Fair
84%
Return of the Jedi
33,206 votes
8
— Great
84%
U2 Go Home: Live from Slane Castle, Ireland
40 votes
8
— Great
83%
Hamilton
4,476 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,232 votes
8
— Great
1
2
3
38
39
40
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup