trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Nerd Rabugento
VIP
9
234
followers
Brazil
53
Nerd
is watching
Under Paris
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
55
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
87%
The Matrix
61,265 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
55,871 votes
9
— Superb
91%
The Shawshank Redemption
42,364 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,427 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
32,467 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,286 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
23,796 votes
9
— Superb
76%
Watchmen
20,902 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
20,889 votes
9
— Superb
81%
Requiem for a Dream
14,765 votes
9
— Superb
78%
Jaws
13,939 votes
9
— Superb
88%
12 Angry Men
12,515 votes
9
— Superb
81%
The Thing
11,750 votes
9
— Superb
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,436 votes
9
— Superb
85%
City of God
11,050 votes
9
— Superb
78%
Moonrise Kingdom
8,577 votes
9
— Superb
72%
The Lighthouse
8,402 votes
9
— Superb
72%
Eyes Wide Shut
7,603 votes
9
— Superb
84%
It's a Wonderful Life
7,266 votes
9
— Superb
85%
Grave of the Fireflies
7,205 votes
9
— Superb
71%
The Ballad of Buster Scruggs
6,181 votes
9
— Superb
79%
Citizen Kane
6,117 votes
9
— Superb
79%
Dances with Wolves
5,654 votes
9
— Superb
72%
Primer
5,029 votes
9
— Superb
77%
Boogie Nights
4,799 votes
9
— Superb
78%
Magnolia
4,770 votes
9
— Superb
75%
Roma
4,657 votes
9
— Superb
71%
The Fountain
4,546 votes
9
— Superb
78%
Gone with the Wind
4,282 votes
9
— Superb
80%
Lawrence of Arabia
4,156 votes
9
— Superb
69%
The Master
3,923 votes
9
— Superb
78%
Ben-Hur
3,787 votes
9
— Superb
76%
Thelma & Louise
3,627 votes
9
— Superb
69%
The Sisters Brothers
3,490 votes
9
— Superb
71%
Martyrs
3,261 votes
9
— Superb
64%
Inherent Vice
3,156 votes
9
— Superb
68%
All Is Lost
3,015 votes
9
— Superb
79%
Metropolis
2,948 votes
9
— Superb
80%
In the Mood for Love
2,873 votes
9
— Superb
74%
West Side Story
2,466 votes
9
— Superb
78%
The Third Man
2,359 votes
9
— Superb
77%
Manhattan
1,961 votes
9
— Superb
82%
Come and See
1,840 votes
9
— Superb
77%
The Night of the Hunter
1,590 votes
9
— Superb
79%
The Treasure of the Sierra Madre
1,569 votes
9
— Superb
74%
Badlands
1,310 votes
9
— Superb
78%
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring
1,204 votes
9
— Superb
81%
Departures
971 votes
9
— Superb
75%
Battleship Potemkin
943 votes
9
— Superb
77%
Grand Illusion
535 votes
9
— Superb
81%
It's Such a Beautiful Day
478 votes
9
— Superb
83%
Night and Fog
428 votes
9
— Superb
77%
Wrinkles
174 votes
9
— Superb
81%
Rabbit of Seville
143 votes
9
— Superb
75%
Opera
48 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup