trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Blake
0
followers
Seattle, Washington
36
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
80
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
Saving Private Ryan
26,402 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
48,998 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,677 votes
10
— Totally Ninja!
82%
My Neighbor Totoro
13,296 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Inside Out
44,278 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Big Hero 6
34,417 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,554 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,823 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Moana
49,051 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Get Out
41,206 votes
8
— Great
77%
The Lego Movie
23,656 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Life of Pi
17,622 votes
7
— Good
77%
What We Do in the Shadows
10,284 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Moulin Rouge!
6,719 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Beetlejuice
12,298 votes
10
— Totally Ninja!
77%
John Wick: Chapter 2
48,492 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Rise of the Guardians
10,200 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Kick-Ass
21,464 votes
10
— Totally Ninja!
76%
3:10 to Yuma
6,210 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Perfume: The Story of a Murderer
5,932 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Legends of the Fall
2,947 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Frozen
48,283 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Storks
12,399 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Spider-Man 2
22,883 votes
6
— Fair
74%
Beauty and the Beast
28,568 votes
8
— Great
74%
The Gods Must Be Crazy
1,657 votes
8
— Great
73%
Unacknowledged
1,028 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The SpongeBob SquarePants Movie
4,390 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Shaolin Soccer
3,068 votes
6
— Fair
73%
The Addams Family
7,659 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Winnie the Pooh
2,432 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Shaun the Sheep Movie
3,188 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Barbie Video Game Hero
408 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Love and Monsters
9,333 votes
8
— Great
72%
Dredd
13,132 votes
8
— Great
72%
Lego Batman: The Movie - DC Super Heroes Unite
1,090 votes
10
— Totally Ninja!
72%
ParaNorman
4,658 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Beyond the Lights
656 votes
7
— Good
71%
X-Men: Apocalypse
37,094 votes
9
— Superb
71%
Pocahontas
8,731 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Monster Trucks
4,787 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Old Guard
10,676 votes
8
— Great
71%
Rush Hour 2
7,744 votes
7
— Good
71%
Tropic Thunder
12,575 votes
8
— Great
71%
Chicken Run
7,354 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Death Proof
6,945 votes
10
— Totally Ninja!
70%
The Ring
8,813 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Prometheus
24,449 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Bolt
12,546 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Warcraft
21,267 votes
9
— Superb
70%
Strange Magic
1,594 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Hush
6,774 votes
5
— Meh
69%
Before I Wake
4,216 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Skiptrace
3,091 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Sleeping with Other People
2,648 votes
9
— Superb
68%
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days
1,770 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Leroy & Stitch
797 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Annie
2,446 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Diary of a Wimpy Kid
3,029 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day
3,005 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup