trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
cdemi
VIP
5
3
followers
Malta
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
53
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
79%
Moana
49,041 votes
8
— Great
81%
Joker
47,037 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,445 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,279 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,338 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,713 votes
8
— Great
67%
Lucy
29,150 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,239 votes
8
— Great
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
25,660 votes
8
— Great
70%
Black Widow
24,049 votes
8
— Great
64%
Independence Day: Resurgence
23,003 votes
8
— Great
79%
Donnie Darko
20,001 votes
8
— Great
74%
Independence Day
19,616 votes
8
— Great
76%
Nobody
19,412 votes
8
— Great
74%
War Dogs
19,138 votes
8
— Great
81%
Ford v Ferrari
18,980 votes
8
— Great
77%
Fury
18,912 votes
8
— Great
80%
Groundhog Day
17,489 votes
8
— Great
74%
Top Gun
17,134 votes
8
— Great
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
16,794 votes
8
— Great
73%
Frozen II
15,071 votes
8
— Great
75%
Bridge of Spies
14,742 votes
8
— Great
75%
Encanto
14,376 votes
8
— Great
76%
Cruella
14,272 votes
8
— Great
72%
Cars 3
13,659 votes
8
— Great
78%
Moon
12,937 votes
8
— Great
76%
Raya and the Last Dragon
12,310 votes
8
— Great
66%
6 Underground
11,461 votes
8
— Great
65%
Mulan
11,349 votes
8
— Great
82%
Apocalypse Now
10,802 votes
8
— Great
76%
Darkest Hour
9,991 votes
8
— Great
72%
The BFG
9,952 votes
8
— Great
70%
The Island
9,622 votes
8
— Great
80%
A Dog's Purpose
9,549 votes
8
— Great
75%
Spaceballs
7,386 votes
8
— Great
81%
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
7,362 votes
8
— Great
66%
Borat Subsequent Moviefilm
7,353 votes
8
— Great
74%
Gran Turismo
6,667 votes
8
— Great
78%
The Untouchables
6,652 votes
8
— Great
74%
Air
5,748 votes
8
— Great
77%
King Richard
5,255 votes
8
— Great
78%
True Romance
4,983 votes
8
— Great
66%
Gunpowder Milkshake
3,681 votes
8
— Great
76%
Thelma & Louise
3,661 votes
8
— Great
69%
Spirited
3,295 votes
8
— Great
76%
The Mauritanian
2,998 votes
8
— Great
78%
Thirteen Lives
2,732 votes
8
— Great
69%
Lady and the Tramp
2,396 votes
8
— Great
82%
Wolfwalkers
2,373 votes
8
— Great
74%
The Report
2,371 votes
8
— Great
73%
Jerry & Marge Go Large
2,053 votes
8
— Great
61%
Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special
233 votes
8
— Great
85%
The Call of the Wild
2 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup