trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
ChevyFan
VIP
3
5
followers
British Columbia, Canada
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
155
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
85%
Back to the Future
39,076 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,307 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Saving Private Ryan
26,257 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,302 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Prestige
29,214 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Scarface
16,211 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Hacksaw Ridge
30,621 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,368 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Die Hard
27,210 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Deadpool
108,516 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Jurassic Park
32,563 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Braveheart
18,626 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Back to the Future Part II
24,247 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Casino
9,555 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Martian
51,633 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
53,878 votes
10
— Totally Ninja!
80%
How the Grinch Stole Christmas!
3,493 votes
10
— Totally Ninja!
79%
National Lampoon's Christmas Vacation
10,170 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ghostbusters
20,384 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mickey's Christmas Carol
1,872 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ocean's Eleven
21,385 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Game
11,087 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Edge of Tomorrow
39,040 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Kingsman: The Secret Service
40,700 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Back to the Future Part III
19,733 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
59,949 votes
10
— Totally Ninja!
78%
October Sky
2,031 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Edward Scissorhands
14,798 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Fugitive
7,165 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
65,793 votes
10
— Totally Ninja!
77%
American Hot Wax
14 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Sin City
15,248 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Arrival
56,528 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Contact
8,711 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Flipped
2,611 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Accountant
30,888 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Total Recall
11,798 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Rock
8,685 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Galaxy Quest
5,785 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Gremlins
11,139 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Elf
14,554 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Founder
14,423 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Collateral
9,667 votes
10
— Totally Ninja!
74%
True Lies
7,300 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Unbreakable
16,581 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Jim Gaffigan: Beyond the Pale
201 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Hackers
4,559 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Scrooged
4,021 votes
10
— Totally Ninja!
73%
What About Bob?
1,536 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The China Syndrome
665 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Wayne's World
4,571 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Life
1,516 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Santa Clause
6,729 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Rocky IV
6,212 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy
9,829 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Team America: World Police
4,262 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Thirteenth Floor
2,624 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Detroit Rock City
738 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Family Man
2,783 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Live Free or Die Hard
11,511 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup