trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Mazina
2
followers
Malta
39
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
217
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
90%
The Seventh Room
1 vote
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,608 votes
10
— Totally Ninja!
88%
Schindler's List
20,909 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,332 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,653 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,818 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Your Name.
14,887 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spirited Away
23,828 votes
8
— Great
86%
Life Is Beautiful
11,052 votes
6
— Fair
86%
The Empire Strikes Back
36,864 votes
6
— Fair
85%
The Intouchables
19,657 votes
9
— Superb
85%
Grave of the Fireflies
7,209 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,165 votes
7
— Good
85%
Saving Private Ryan
26,206 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,512 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,711 votes
9
— Superb
84%
The Pianist
12,529 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,168 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,152 votes
7
— Good
83%
Night and Fog
428 votes
9
— Superb
83%
Good Will Hunting
21,238 votes
8
— Great
83%
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion
2,686 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,586 votes
9
— Superb
83%
Aliens
20,100 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,782 votes
9
— Superb
82%
Deadpool
108,358 votes
5
— Meh
82%
V for Vendetta
30,126 votes
8
— Great
82%
Come and See
1,847 votes
8
— Great
81%
The Fifth Element
23,611 votes
7
— Good
81%
Castle in the Sky
6,028 votes
6
— Fair
81%
The Imitation Game
30,553 votes
8
— Great
81%
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance
1,946 votes
9
— Superb
81%
Ghost in the Shell
7,895 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Downfall
6,128 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Judgment at Nuremberg
976 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
43,199 votes
7
— Good
80%
A Love to Hide
39 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Blade Runner
27,086 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,578 votes
8
— Great
80%
Cowboy Bebop: The Movie
2,118 votes
8
— Great
80%
Charlton Heston and Ben-Hur: A Personal Journey
2 votes
9
— Superb
79%
Jojo Rabbit
18,771 votes
7
— Good
79%
Apollo 13
9,797 votes
7
— Good
79%
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time
1,119 votes
6
— Fair
79%
Her
23,076 votes
7
— Good
79%
Dune
36,160 votes
8
— Great
79%
The Greatest Showman
17,839 votes
9
— Superb
79%
The Boy in the Striped Pyjamas
7,674 votes
9
— Superb
79%
John Wick
51,027 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Edge of Tomorrow
38,972 votes
7
— Good
79%
Suzume
2,527 votes
9
— Superb
79%
Weathering with You
3,422 votes
8
— Great
79%
Star Trek II: The Wrath of Khan
4,984 votes
7
— Good
78%
Ben-Hur
3,791 votes
9
— Superb
78%
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone
2,128 votes
8
— Great
78%
Paprika
3,970 votes
7
— Good
78%
One Day in Auschwitz
13 votes
9
— Superb
78%
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - Solid State Society
451 votes
9
— Superb
78%
Army of Shadows
480 votes
7
— Good
78%
Predator
13,835 votes
5
— Meh
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup