trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Stacy
5
followers
NY
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
200
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
82%
Deadpool
108,359 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,396 votes
8
— Great
77%
Get Out
40,949 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Silence of the Lambs
28,527 votes
9
— Superb
77%
The Hateful Eight
27,981 votes
7
— Good
77%
Zombieland
25,436 votes
10
— Totally Ninja!
72%
10 Cloverfield Lane
24,503 votes
8
— Great
62%
Ghostbusters
22,414 votes
7
— Good
80%
The Big Lebowski
20,373 votes
9
— Superb
79%
Ghostbusters
20,359 votes
9
— Superb
63%
Sausage Party
20,054 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Donnie Darko
19,885 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shaun of the Dead
19,576 votes
10
— Totally Ninja!
79%
No Country for Old Men
19,396 votes
10
— Totally Ninja!
80%
American Beauty
18,872 votes
8
— Great
76%
The Conjuring
18,855 votes
9
— Superb
76%
American Psycho
18,409 votes
9
— Superb
65%
This Is the End
14,560 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Trainspotting
14,446 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Shallows
12,963 votes
7
— Good
69%
Daddy's Home
11,540 votes
6
— Fair
75%
Scream
11,462 votes
8
— Great
70%
The Autopsy of Jane Doe
11,370 votes
10
— Totally Ninja!
77%
What We Do in the Shadows
10,225 votes
9
— Superb
68%
The Purge: Anarchy
10,051 votes
6
— Fair
70%
The Ring
8,774 votes
7
— Good
74%
A Nightmare on Elm Street
7,835 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Tucker and Dale vs. Evil
7,524 votes
8
— Great
65%
The Blair Witch Project
7,432 votes
8
— Great
72%
Forgetting Sarah Marshall
7,425 votes
10
— Totally Ninja!
73%
T2 Trainspotting
6,987 votes
8
— Great
70%
Death Proof
6,893 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Paranormal Activity
6,875 votes
6
— Fair
73%
The Evil Dead
6,685 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Ouija: Origin of Evil
6,114 votes
7
— Good
75%
Battle Royale
5,824 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Keanu
5,336 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Poltergeist
5,294 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Walk the Line
5,092 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Rocky Horror Picture Show
4,950 votes
10
— Totally Ninja!
74%
They Live
4,902 votes
10
— Totally Ninja!
72%
ParaNorman
4,636 votes
8
— Great
75%
The Lost Boys
4,591 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Let the Right One In
4,583 votes
9
— Superb
56%
Blair Witch
4,310 votes
9
— Superb
57%
Poltergeist
3,862 votes
6
— Fair
71%
The Muppets
3,514 votes
10
— Totally Ninja!
59%
The Void
3,291 votes
8
— Great
70%
Trick 'r Treat
3,083 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Everybody Wants Some!!
2,975 votes
6
— Fair
80%
Blackfish
2,764 votes
9
— Superb
71%
The 'Burbs
2,661 votes
9
— Superb
71%
Boo! A Madea Halloween
2,528 votes
7
— Good
62%
Bride of Chucky
2,528 votes
8
— Great
77%
Amy
2,500 votes
10
— Totally Ninja!
61%
31
2,480 votes
8
— Great
70%
The Devil's Rejects
2,394 votes
10
— Totally Ninja!
61%
Curse of Chucky
2,381 votes
7
— Good
65%
House of 1000 Corpses
2,340 votes
10
— Totally Ninja!
56%
A Haunted House
2,271 votes
6
— Fair
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup