trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Charles Williams
1
follower
Massillon, OH
57
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
198
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,797 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
40,055 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,829 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,954 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,747 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,897 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,268 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,982 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,265 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,331 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,828 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
33,360 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
32,166 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,889 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,843 votes
8
— Great
71%
The Amazing Spider-Man
28,339 votes
8
— Great
72%
The Maze Runner
28,042 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
26,664 votes
8
— Great
78%
Toy Story 2
25,396 votes
8
— Great
75%
Sing
25,491 votes
8
— Great
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,935 votes
8
— Great
71%
The Boss Baby
25,261 votes
8
— Great
77%
Men in Black
24,139 votes
8
— Great
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,792 votes
8
— Great
79%
Everything Everywhere All at Once
23,024 votes
8
— Great
74%
Spider-Man 2
22,911 votes
8
— Great
80%
Oppenheimer
21,640 votes
8
— Great
76%
Dawn of the Planet of the Apes
22,087 votes
8
— Great
76%
Alita: Battle Angel
21,848 votes
8
— Great
76%
Kick-Ass
21,485 votes
8
— Great
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,234 votes
8
— Great
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
21,499 votes
8
— Great
76%
Watchmen
21,028 votes
8
— Great
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
21,580 votes
8
— Great
78%
Back to the Future Part III
19,849 votes
8
— Great
79%
How to Train Your Dragon 2
19,151 votes
8
— Great
76%
Nobody
19,455 votes
8
— Great
79%
Jojo Rabbit
18,934 votes
8
— Great
73%
Furious 7
19,555 votes
8
— Great
77%
Nightcrawler
18,876 votes
8
— Great
67%
Maze Runner: The Scorch Trials
19,987 votes
8
— Great
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
18,115 votes
8
— Great
80%
Groundhog Day
17,509 votes
8
— Great
71%
Atomic Blonde
18,490 votes
8
— Great
74%
No Time to Die
18,115 votes
8
— Great
77%
Minority Report
17,587 votes
8
— Great
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
16,819 votes
8
— Great
72%
Don't Breathe
17,216 votes
8
— Great
72%
The Fast and the Furious
16,965 votes
8
— Great
76%
Zodiac
16,270 votes
8
— Great
71%
Fast & Furious 6
16,090 votes
8
— Great
78%
Edward Scissorhands
14,864 votes
8
— Great
74%
Fast Five
15,093 votes
8
— Great
75%
Superbad
14,856 votes
8
— Great
75%
Elf
14,593 votes
8
— Great
75%
The Founder
14,469 votes
8
— Great
72%
Hotel Transylvania 2
14,065 votes
8
— Great
71%
Midsommar
13,743 votes
8
— Great
69%
Fast & Furious
13,589 votes
8
— Great
77%
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi
12,715 votes
8
— Great
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup