Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
cpease61
0
Followers
0
Following
Maine
70
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
105
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
58,161 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
53,590 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
49,823 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
49,192 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
44,582 votes
8
— Great
78%
Captain America: The Winter Soldier
44,960 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
37,111 votes
8
— Great
79%
Dune
38,113 votes
8
— Great
72%
Thor
40,002 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
37,186 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
33,325 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
32,120 votes
8
— Great
78%
Titanic
31,513 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,632 votes
8
— Great
75%
Sing
25,681 votes
8
— Great
73%
Free Guy
24,163 votes
8
— Great
76%
Alita: Battle Angel
22,121 votes
8
— Great
76%
The Equalizer
21,680 votes
8
— Great
79%
Ghostbusters
20,776 votes
8
— Great
77%
Sully
20,611 votes
8
— Great
76%
Kung Fu Panda
20,671 votes
8
— Great
69%
Valerian and the City of a Thousand Planets
19,815 votes
8
— Great
73%
Ralph Breaks the Internet
15,952 votes
8
— Great
61%
The Matrix Resurrections
16,746 votes
8
— Great
72%
Frozen II
15,297 votes
8
— Great
76%
Cruella
14,532 votes
8
— Great
75%
The Founder
14,612 votes
8
— Great
82%
My Neighbor Totoro
13,616 votes
8
— Great
80%
The King's Speech
12,991 votes
8
— Great
74%
Kung Fu Panda 2
13,136 votes
8
— Great
75%
Love Actually
12,977 votes
8
— Great
70%
The Adam Project
12,055 votes
8
— Great
77%
The Emperor's New Groove
10,737 votes
8
— Great
74%
Rocketman
9,748 votes
8
— Great
76%
Stargate
8,271 votes
8
— Great
61%
The Marvels
9,112 votes
8
— Great
72%
Finch
8,219 votes
8
— Great
70%
Cloudy with a Chance of Meatballs 2
7,850 votes
8
— Great
78%
The Fugitive
7,363 votes
8
— Great
80%
The Blues Brothers
7,147 votes
8
— Great
77%
The Trial of the Chicago 7
6,063 votes
8
— Great
66%
A Haunting in Venice
6,392 votes
8
— Great
79%
Star Trek II: The Wrath of Khan
5,097 votes
8
— Great
72%
The Death of Stalin
5,130 votes
8
— Great
66%
Atlas
4,998 votes
8
— Great
80%
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1
4,155 votes
8
— Great
72%
A Beautiful Day in the Neighborhood
4,271 votes
8
— Great
75%
The Butler
4,152 votes
8
— Great
76%
Star Trek IV: The Voyage Home
4,079 votes
8
— Great
77%
Hotel Mumbai
3,916 votes
8
— Great
72%
Road House
3,184 votes
8
— Great
70%
Shakespeare in Love
3,186 votes
8
— Great
71%
The 33
2,651 votes
8
— Great
74%
The Professor and the Madman
2,442 votes
8
— Great
74%
Teen Titans: The Judas Contract
2,424 votes
8
— Great
74%
Deadwood: The Movie
2,119 votes
8
— Great
72%
Next Gen
2,149 votes
8
— Great
72%
Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer
2,131 votes
8
— Great
69%
Justice League: The New Frontier
1,497 votes
8
— Great
72%
Wonder Woman
1,425 votes
8
— Great
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch