trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Elie
39
followers
n/a
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
253
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
78%
Avatar
59,965 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,222 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,896 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,456 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,890 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,645 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,747 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,758 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,922 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,327 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,159 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,045 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,312 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,406 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,201 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,088 votes
8
— Great
73%
Passengers
42,154 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,496 votes
8
— Great
82%
Up
38,834 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,759 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,356 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,923 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,513 votes
8
— Great
72%
Thor
39,354 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,004 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,889 votes
8
— Great
71%
X-Men: Apocalypse
37,000 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,192 votes
8
— Great
69%
Thor: The Dark World
35,800 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,841 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,626 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,610 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,717 votes
8
— Great
78%
Titanic
30,728 votes
8
— Great
77%
Home Alone
30,652 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,253 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,670 votes
8
— Great
72%
Aquaman
31,541 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,789 votes
8
— Great
70%
Man of Steel
30,477 votes
8
— Great
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,233 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,217 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
28,312 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
27,975 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,269 votes
8
— Great
67%
Lucy
29,053 votes
8
— Great
72%
The Maze Runner
27,940 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,237 votes
8
— Great
78%
Tangled
26,135 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,133 votes
8
— Great
77%
Zombieland
25,484 votes
8
— Great
78%
Toy Story 2
25,260 votes
8
— Great
86%
Spirited Away
23,889 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
24,534 votes
8
— Great
76%
300
25,091 votes
8
— Great
72%
Tenet
25,524 votes
8
— Great
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,786 votes
8
— Great
74%
I Am Legend
24,911 votes
8
— Great
72%
The Fate of the Furious
24,748 votes
8
— Great
72%
10 Cloverfield Lane
24,531 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup