Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Darth
6
Followers
4
Following
Kansas City, Missouri
26
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
92
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
81%
The Avengers
66,893 votes
9
— Superb
80%
Logan
62,278 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
57,840 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
50,434 votes
9
— Superb
81%
Joker
48,668 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
48,075 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
47,438 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
45,837 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
45,439 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
42,776 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
42,776 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
40,266 votes
9
— Superb
82%
Up
39,821 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
38,064 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
37,784 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
37,434 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
37,319 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Far From Home
34,054 votes
9
— Superb
81%
Spider-Man: No Way Home
32,327 votes
9
— Superb
78%
X-Men: Days of Future Past
32,294 votes
9
— Superb
79%
Ratatouille
31,624 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
31,238 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
30,230 votes
9
— Superb
82%
The Truman Show
29,854 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,863 votes
9
— Superb
75%
Spider-Man
27,336 votes
9
— Superb
81%
Catch Me If You Can
27,078 votes
9
— Superb
81%
1917
25,497 votes
9
— Superb
70%
Minions
24,903 votes
9
— Superb
81%
Back to the Future Part II
24,868 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
24,809 votes
9
— Superb
74%
War for the Planet of the Apes
24,664 votes
9
— Superb
79%
Everything Everywhere All at Once
23,974 votes
9
— Superb
79%
Her
23,783 votes
9
— Superb
80%
Aladdin
23,451 votes
9
— Superb
80%
Oppenheimer
23,304 votes
9
— Superb
76%
Dawn of the Planet of the Apes
22,872 votes
9
— Superb
81%
The Sixth Sense
21,894 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
21,152 votes
9
— Superb
80%
Prisoners
20,356 votes
9
— Superb
77%
Fury
19,312 votes
9
— Superb
80%
Groundhog Day
17,878 votes
9
— Superb
81%
Gran Torino
16,274 votes
9
— Superb
73%
A Bug's Life
16,266 votes
9
— Superb
78%
Cast Away
15,473 votes
9
— Superb
84%
Howl's Moving Castle
15,224 votes
9
— Superb
76%
28 Days Later
14,567 votes
9
— Superb
68%
Night at the Museum
13,913 votes
9
— Superb
82%
My Neighbor Totoro
13,702 votes
9
— Superb
81%
The Pursuit of Happyness
13,125 votes
9
— Superb
67%
War of the Worlds
12,661 votes
9
— Superb
78%
The Notebook
12,206 votes
9
— Superb
72%
Cloudy with a Chance of Meatballs
12,173 votes
9
— Superb
71%
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs
12,091 votes
9
— Superb
76%
Hercules
11,879 votes
9
— Superb
80%
Deadpool & Wolverine
11,235 votes
9
— Superb
76%
Moneyball
10,755 votes
9
— Superb
79%
Apollo 13
10,067 votes
9
— Superb
68%
Civil War
10,045 votes
9
— Superb
73%
The Adjustment Bureau
10,038 votes
9
— Superb
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch