trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Dirk Barth
VIP
8
2
followers
Germany
53
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
79
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Dark Knight
74,558 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,258 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
46,071 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
42,005 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Captain America: The First Avenger
41,018 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,162 votes
10
— Totally Ninja!
82%
V for Vendetta
30,143 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Wreck-It Ralph
28,392 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Alien
27,195 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Blade Runner
27,101 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Zombieland
25,449 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,755 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Brave
24,059 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Terminator
22,775 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,577 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Rise of the Planet of the Apes
20,960 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Aliens
20,119 votes
10
— Totally Ninja!
73%
21 Jump Street
19,996 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
19,963 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,246 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,234 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Scarface
16,194 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Men in Black 3
16,872 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Hancock
15,981 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Cars 2
15,281 votes
10
— Totally Ninja!
74%
RED
13,540 votes
10
— Totally Ninja!
66%
2 Fast 2 Furious
14,070 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Real Steel
12,863 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,461 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Wanted
11,818 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Total Recall
11,864 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Friends with Benefits
10,980 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Proposal
10,783 votes
10
— Totally Ninja!
65%
The Dictator
10,926 votes
10
— Totally Ninja!
68%
John Carter
10,692 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Shrek Forever After
10,394 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Snow White and the Huntsman
10,464 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Battleship
10,437 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Alien³
10,036 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Adventures of Tintin
9,577 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Ice Age: Continental Drift
9,901 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Prince of Persia: The Sands of Time
9,648 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Dark Shadows
9,019 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Alien Resurrection
8,787 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Cowboys & Aliens
8,773 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Underworld: Awakening
8,060 votes
10
— Totally Ninja!
67%
American Reunion
7,237 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Fear and Loathing in Las Vegas
6,354 votes
10
— Totally Ninja!
64%
The Tourist
6,447 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Lethal Weapon 3
5,691 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Love & Other Drugs
5,524 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Star Trek II: The Wrath of Khan
4,989 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Planet Terror
5,122 votes
10
— Totally Ninja!
70%
The Running Man
4,487 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Star Trek: The Motion Picture
4,439 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Bank Job
4,322 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Super Troopers
3,976 votes
10
— Totally Ninja!
69%
The Sum of All Fears
3,628 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Mr. Popper's Penguins
3,776 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2
3,319 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup