trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Douglas Costa Macario
1
follower
São Paulo
32
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
39
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Godfather
28,516 votes
10
— Totally Ninja!
88%
A Dog's Will
1,080 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,946 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,631 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,259 votes
10
— Totally Ninja!
85%
GoodFellas
20,596 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Silence of the Lambs
28,707 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Star Wars
41,960 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Departed
25,401 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Scarface
16,299 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Singin' in the Rain
4,387 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,523 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Pink Floyd: The Wall
2,245 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Casino
9,602 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,519 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Breakfast Club
13,436 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,176 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Untouchables
6,652 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Wreck-It Ralph
28,509 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,370 votes
10
— Totally Ninja!
74%
School of Rock
10,211 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Hugo
9,415 votes
10
— Totally Ninja!
73%
...And Justice for All
617 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Doors
1,761 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Mask
15,499 votes
10
— Totally Ninja!
72%
A.I. Artificial Intelligence
8,538 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Oblivion
21,754 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Police Academy
5,477 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Dangerous Minds
1,691 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Boss Baby
25,247 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Anchors Aweigh
169 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,706 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,865 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Project X
7,890 votes
10
— Totally Ninja!
68%
New York, New York
317 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,314 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Police Academy 2: Their First Assignment
2,830 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Police Academy 3: Back in Training
2,287 votes
10
— Totally Ninja!
59%
Police Academy 4: Citizens on Patrol
1,709 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup