trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
DeathRobot
0
followers
Oakland, California
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
91
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
The Matrix
61,727 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,688 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,194 votes
8
— Great
82%
Up
38,978 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,130 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
36,010 votes
8
— Great
85%
Parasite
34,113 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,406 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,801 votes
8
— Great
88%
The Godfather
28,512 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,900 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,774 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,394 votes
8
— Great
83%
Memento
25,961 votes
8
— Great
78%
Tangled
26,209 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
24,622 votes
8
— Great
81%
The Shining
23,990 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,602 votes
8
— Great
77%
District 9
19,931 votes
8
— Great
80%
American Beauty
18,968 votes
8
— Great
77%
Black Swan
18,642 votes
8
— Great
77%
Life of Pi
17,619 votes
8
— Great
79%
Twelve Monkeys
15,732 votes
8
— Great
80%
Pan's Labyrinth
15,204 votes
8
— Great
81%
Trainspotting
14,524 votes
8
— Great
76%
28 Days Later
14,170 votes
8
— Great
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,850 votes
8
— Great
71%
Midsommar
13,699 votes
8
— Great
67%
The Witch
13,359 votes
8
— Great
82%
The Princess Bride
12,035 votes
8
— Great
79%
Rocky
11,945 votes
8
— Great
77%
Total Recall
11,850 votes
8
— Great
86%
Life Is Beautiful
11,111 votes
8
— Great
79%
Gattaca
10,872 votes
8
— Great
75%
I, Tonya
11,030 votes
8
— Great
78%
The Exorcist
10,495 votes
8
— Great
81%
Life of Brian
10,263 votes
8
— Great
70%
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan
10,511 votes
8
— Great
68%
The Lobster
10,287 votes
8
— Great
77%
Airplane!
9,488 votes
8
— Great
77%
Who Framed Roger Rabbit
8,729 votes
8
— Great
69%
Mad Max
8,190 votes
8
— Great
77%
O Brother, Where Art Thou?
7,687 votes
8
— Great
82%
Casablanca
7,444 votes
8
— Great
76%
Being John Malkovich
7,113 votes
8
— Great
77%
The Rocky Horror Picture Show
4,974 votes
8
— Great
78%
Raging Bull
4,489 votes
8
— Great
66%
Babe
4,698 votes
8
— Great
80%
Young Frankenstein
4,052 votes
8
— Great
76%
The Artist
4,107 votes
8
— Great
81%
Free Solo
3,784 votes
8
— Great
78%
My Cousin Vinny
3,814 votes
8
— Great
76%
The Graduate
3,844 votes
8
— Great
76%
Blue Velvet
3,813 votes
8
— Great
76%
Thelma & Louise
3,660 votes
8
— Great
79%
The Elephant Man
3,366 votes
8
— Great
79%
Cool Hand Luke
2,500 votes
8
— Great
74%
Animal House
2,485 votes
8
— Great
77%
The King of Comedy
2,404 votes
8
— Great
82%
Pink Floyd: The Wall
2,245 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup