trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
ᛞᛖᛟᚾ ᛚᛃ
2
followers
New Zealand
39
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
77
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
83%
Guardians of the Galaxy
96,114 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Her
22,984 votes
9
— Superb
61%
The 5th Wave
14,276 votes
9
— Superb
68%
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows
11,527 votes
8
— Great
75%
The Age of Adaline
8,734 votes
9
— Superb
74%
A Nightmare on Elm Street
7,812 votes
9
— Superb
68%
How to Be Single
8,037 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Oz the Great and Powerful
7,953 votes
8
— Great
65%
The Blair Witch Project
7,407 votes
9
— Superb
75%
The Book of Life
5,506 votes
9
— Superb
70%
Popstar: Never Stop Never Stopping
5,584 votes
7
— Good
71%
The Peanuts Movie
5,516 votes
10
— Totally Ninja!
71%
If I Stay
4,134 votes
9
— Superb
59%
A Nightmare on Elm Street
4,139 votes
9
— Superb
71%
Florence Foster Jenkins
3,111 votes
8
— Great
68%
This Is Where I Leave You
3,116 votes
8
— Great
70%
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors
3,003 votes
10
— Totally Ninja!
60%
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge
2,968 votes
7
— Good
62%
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master
2,297 votes
9
— Superb
67%
New Nightmare
1,955 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Return of the Living Dead
1,821 votes
8
— Great
75%
Pirates of Silicon Valley
1,766 votes
3
— Bad
55%
Seed of Chucky
2,035 votes
9
— Superb
57%
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child
1,958 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Running Scared
1,570 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Zero Days
1,342 votes
5
— Meh
62%
The Love Witch
1,085 votes
9
— Superb
64%
Shortbus
958 votes
10
— Totally Ninja!
56%
Open Windows
971 votes
9
— Superb
68%
The Wizard
683 votes
10
— Totally Ninja!
60%
The Overnight
722 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Holding the Man
620 votes
8
— Great
71%
Dolphin Tale 2
629 votes
6
— Fair
60%
Tell Me How I Die
667 votes
8
— Great
60%
Return of the Living Dead Part II
616 votes
8
— Great
56%
Escape Room
521 votes
6
— Fair
62%
Night of the Living Deb
392 votes
9
— Superb
68%
The Cokeville Miracle
279 votes
8
— Great
63%
Zoom
276 votes
9
— Superb
71%
A Christmas Melody
250 votes
9
— Superb
76%
Last Days in Vietnam
221 votes
9
— Superb
62%
The Lady in the Car with Glasses and a Gun
241 votes
3
— Bad
72%
The Convenient Groom
209 votes
9
— Superb
59%
The 7th Dwarf
225 votes
8
— Great
53%
The Amityville Terror
230 votes
7
— Good
72%
All Yours
170 votes
10
— Totally Ninja!
70%
'Tis the Season for Love
161 votes
9
— Superb
70%
Love in Paradise
130 votes
10
— Totally Ninja!
48%
The Wicked
167 votes
8
— Great
52%
The Chosen
148 votes
5
— Meh
70%
Love's Complicated
116 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Aligarh
102 votes
4
— Poor
73%
A Taste of Romance
101 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Xenia
100 votes
9
— Superb
70%
A.R.C.H.I.E.
91 votes
7
— Good
57%
Bridgend
103 votes
6
— Fair
63%
A Snow Globe Christmas
92 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Alex & Eve
59 votes
10
— Totally Ninja!
55%
Apparition
68 votes
7
— Good
56%
Ouija: Summoning
64 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup