trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Donxy
2581
followers
Sweden
29
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
57
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
85%
Interstellar
72,475 votes
9
— Superb
85%
Parasite
33,991 votes
9
— Superb
83%
Klaus
7,625 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,717 votes
9
— Superb
80%
Star Trek
23,205 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,272 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,875 votes
9
— Superb
78%
Star Trek Into Darkness
23,337 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,627 votes
9
— Superb
77%
Sabrina
1,234 votes
9
— Superb
77%
Zack Snyder's Justice League
16,969 votes
9
— Superb
77%
Zombieland
25,526 votes
9
— Superb
76%
Baby Driver
39,817 votes
9
— Superb
76%
The Conjuring
18,912 votes
9
— Superb
76%
Chaplin
1,148 votes
9
— Superb
75%
Scream
11,505 votes
9
— Superb
74%
A Nightmare on Elm Street
7,867 votes
9
— Superb
74%
The Omen
2,939 votes
9
— Superb
74%
Beauty and the Beast
28,535 votes
9
— Superb
73%
The Orphanage
3,375 votes
9
— Superb
72%
In the Mouth of Madness
2,302 votes
9
— Superb
72%
Bumblebee
15,700 votes
9
— Superb
72%
King Arthur: Legend of the Sword
19,183 votes
9
— Superb
71%
Triangle
4,865 votes
9
— Superb
71%
Orphan
7,127 votes
9
— Superb
71%
Resident Evil
12,639 votes
9
— Superb
69%
1408
8,323 votes
9
— Superb
69%
Sinister
8,022 votes
9
— Superb
68%
Silent Hill
6,860 votes
9
— Superb
67%
The Babadook
8,771 votes
9
— Superb
67%
Oculus
5,060 votes
9
— Superb
67%
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse
4,163 votes
9
— Superb
67%
Hidden
2,008 votes
9
— Superb
67%
Resident Evil: Apocalypse
9,049 votes
9
— Superb
66%
Resident Evil: Extinction
8,775 votes
9
— Superb
66%
Resident Evil: Degeneration
1,646 votes
9
— Superb
65%
Fright Night
3,280 votes
9
— Superb
65%
The Taking of Deborah Logan
1,740 votes
9
— Superb
65%
Insidious: Chapter 3
6,021 votes
9
— Superb
64%
Pride and Prejudice and Zombies
5,014 votes
9
— Superb
64%
The Purge
13,578 votes
9
— Superb
64%
Grave Encounters
2,084 votes
9
— Superb
64%
Resident Evil: Afterlife
8,125 votes
9
— Superb
63%
V/H/S/2
1,751 votes
9
— Superb
63%
Sausage Party
20,087 votes
9
— Superb
63%
Captive State
4,059 votes
9
— Superb
62%
The Possession of Michael King
693 votes
9
— Superb
62%
Abraham Lincoln: Vampire Hunter
6,812 votes
9
— Superb
61%
Resident Evil: Retribution
7,791 votes
9
— Superb
60%
The Hitcher
966 votes
9
— Superb
59%
Naomi and Ely's No Kiss List
712 votes
9
— Superb
59%
The Unthinkable
322 votes
9
— Superb
57%
Grave Encounters 2
1,140 votes
9
— Superb
56%
Paranormal Activity: The Marked Ones
2,074 votes
9
— Superb
55%
Paranormal Activity: The Ghost Dimension
2,223 votes
9
— Superb
54%
Ouija
3,356 votes
9
— Superb
53%
Chernobyl Diaries
2,244 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup