Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
DragonMilagreiro
0
Followers
0
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
67
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
Interstellar
75,408 votes
9
— Superb
86%
Inception
73,847 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
55,423 votes
9
— Superb
81%
The Martian
53,067 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
50,809 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
47,459 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
48,027 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
45,454 votes
9
— Superb
91%
The Shawshank Redemption
43,933 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
42,789 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
43,239 votes
9
— Superb
78%
Deadpool 2
42,855 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
40,278 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
40,322 votes
9
— Superb
82%
Up
39,831 votes
9
— Superb
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
39,776 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
37,797 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
36,091 votes
9
— Superb
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
35,356 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
33,861 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
33,538 votes
9
— Superb
80%
Knives Out
33,682 votes
9
— Superb
81%
The Imitation Game
31,322 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,867 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
29,318 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
29,565 votes
9
— Superb
82%
How to Train Your Dragon
29,557 votes
9
— Superb
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,908 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,875 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
27,265 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
27,085 votes
9
— Superb
81%
Catch Me If You Can
27,089 votes
9
— Superb
83%
Memento
26,646 votes
9
— Superb
81%
1917
25,506 votes
9
— Superb
77%
Zombieland
26,094 votes
9
— Superb
77%
La La Land
25,422 votes
9
— Superb
81%
The Fifth Element
24,340 votes
9
— Superb
79%
Her
23,791 votes
9
— Superb
83%
Good Will Hunting
22,062 votes
9
— Superb
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
22,209 votes
9
— Superb
81%
The Sixth Sense
21,903 votes
9
— Superb
84%
American History X
20,718 votes
9
— Superb
82%
Reservoir Dogs
20,912 votes
9
— Superb
85%
The Intouchables
20,080 votes
9
— Superb
79%
Shaun of the Dead
20,249 votes
9
— Superb
82%
Snatch
18,494 votes
9
— Superb
83%
Scarface
16,732 votes
9
— Superb
81%
Gran Torino
16,281 votes
9
— Superb
87%
Your Name.
15,493 votes
9
— Superb
80%
A Clockwork Orange
15,462 votes
9
— Superb
78%
The Theory of Everything
15,154 votes
9
— Superb
80%
Rush
13,432 votes
9
— Superb
82%
Dead Poets Society
12,889 votes
9
— Superb
79%
Rocky
12,244 votes
9
— Superb
80%
Million Dollar Baby
11,336 votes
9
— Superb
76%
The Jungle Book
10,532 votes
9
— Superb
77%
In Bruges
10,423 votes
9
— Superb
79%
Big Fish
9,513 votes
9
— Superb
75%
Les Misérables
8,554 votes
9
— Superb
83%
Klaus
7,817 votes
9
— Superb
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch