Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
ebalsa
0
Followers
0
Following
Aarau, Aargau
42
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
58
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
79%
Mad Max: Fury Road
47,887 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
34,303 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
33,729 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
33,382 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
31,339 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
29,736 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
29,403 votes
8
— Great
67%
Alien: Covenant
25,575 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
25,099 votes
8
— Great
77%
Star Trek Into Darkness
23,619 votes
8
— Great
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,989 votes
8
— Great
85%
The Intouchables
20,039 votes
8
— Great
79%
Jojo Rabbit
19,283 votes
8
— Great
76%
Silver Linings Playbook
18,243 votes
8
— Great
67%
Alice in Wonderland
16,977 votes
8
— Great
81%
Requiem for a Dream
15,187 votes
8
— Great
76%
Snowden
14,625 votes
8
— Great
76%
(500) Days of Summer
14,195 votes
8
— Great
77%
The Girl with the Dragon Tattoo
13,811 votes
8
— Great
82%
My Neighbor Totoro
13,655 votes
8
— Great
78%
Moon
13,143 votes
8
— Great
81%
The Help
10,635 votes
8
— Great
75%
The Hurt Locker
10,058 votes
8
— Great
73%
Hugo
9,539 votes
8
— Great
76%
The Machinist
9,092 votes
8
— Great
85%
Grave of the Fireflies
7,525 votes
8
— Great
81%
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
7,512 votes
8
— Great
76%
Stranger Than Fiction
5,221 votes
8
— Great
80%
Before Sunset
5,153 votes
8
— Great
77%
Before Midnight
4,249 votes
8
— Great
72%
It's Kind of a Funny Story
3,918 votes
8
— Great
80%
Citizenfour
3,843 votes
8
— Great
77%
The Wave
3,617 votes
8
— Great
74%
5 Centimeters per Second
3,288 votes
8
— Great
77%
Flipped
2,693 votes
8
— Great
74%
The Best Exotic Marigold Hotel
2,435 votes
8
— Great
78%
My Life as a Zucchini
1,693 votes
8
— Great
79%
Jodorowsky's Dune
1,384 votes
8
— Great
79%
La luna
1,343 votes
8
— Great
75%
The Triplets of Belleville
954 votes
8
— Great
60%
You Will Meet a Tall Dark Stranger
746 votes
8
— Great
71%
The Class
576 votes
8
— Great
72%
Certified Copy
493 votes
8
— Great
75%
Sophie Scholl: The Final Days
421 votes
8
— Great
81%
Roger Waters: The Wall
414 votes
8
— Great
76%
The Concert
384 votes
8
— Great
74%
The Round Up
337 votes
8
— Great
74%
If Cats Disappeared from the World
99 votes
8
— Great
66%
Three
98 votes
8
— Great
68%
12 and Holding
85 votes
8
— Great
73%
Lemon Tree
75 votes
8
— Great
66%
South of the Border
66 votes
8
— Great
70%
A Film Unfinished
47 votes
8
— Great
66%
Human Resources
42 votes
8
— Great
73%
Needle Park Baby
41 votes
8
— Great
72%
Emma's Bliss
25 votes
8
— Great
83%
Pare, Escute, Olhe
6 votes
8
— Great
90%
Lenin kam nur bis Lüdenscheid - Meine kleine deutsche Revolution
2 votes
8
— Great
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch