Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Edgard da Cunha Pontes
17
Followers
35
Following
Cachoeiro de Itapemirim, Espirito Santo, Brasil
41
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
497
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
7
8
9
82%
Deadpool
112,401 votes
8
— Great
86%
Inception
73,740 votes
8
— Great
77%
Arrival
57,891 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
50,719 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,934 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
47,392 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
45,792 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
45,269 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
40,040 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,863 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
35,311 votes
8
— Great
77%
The Revenant
34,472 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
34,027 votes
8
— Great
80%
Knives Out
33,642 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
33,548 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
33,477 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
33,419 votes
8
— Great
73%
The Secret Life of Pets
32,542 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
32,271 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
32,263 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
31,592 votes
8
— Great
75%
Gravity
30,269 votes
8
— Great
83%
The Prestige
30,197 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
29,804 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
29,516 votes
8
— Great
71%
The Amazing Spider-Man
28,826 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,580 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,527 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,840 votes
8
— Great
73%
Cars
27,363 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
27,315 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
27,044 votes
8
— Great
75%
Star Trek Beyond
26,809 votes
8
— Great
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
26,353 votes
8
— Great
72%
Pacific Rim
26,229 votes
8
— Great
77%
Zombieland
26,054 votes
8
— Great
83%
The Departed
26,020 votes
8
— Great
74%
I Am Legend
25,568 votes
8
— Great
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
25,503 votes
8
— Great
72%
10 Cloverfield Lane
24,975 votes
8
— Great
77%
Skyfall
24,668 votes
8
— Great
77%
Men in Black
24,620 votes
8
— Great
75%
Sicario
24,421 votes
8
— Great
68%
The Amazing Spider-Man 2
24,238 votes
8
— Great
79%
Her
23,756 votes
8
— Great
77%
Star Trek Into Darkness
23,635 votes
8
— Great
74%
Spider-Man 2
23,451 votes
8
— Great
80%
Aladdin
23,427 votes
8
— Great
74%
The Jungle Book
22,390 votes
8
— Great
75%
The Social Network
22,202 votes
8
— Great
76%
Rise of the Planet of the Apes
22,034 votes
8
— Great
71%
Transformers
21,987 votes
8
— Great
79%
Ocean's Eleven
21,955 votes
8
— Great
74%
Monsters University
21,951 votes
8
— Great
70%
Warcraft
21,485 votes
8
— Great
73%
Maleficent
21,462 votes
8
— Great
76%
Watchmen
21,423 votes
8
— Great
83%
Aliens
21,355 votes
8
— Great
69%
The Wolverine
21,278 votes
8
— Great
76%
Ice Age
21,110 votes
8
— Great
1
2
3
7
8
9
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch