trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Andrew
VIP
12
1
follower
Australia
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
33
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
79%
John Wick
51,124 votes
7
— Good
81%
Joker
46,810 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,306 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,675 votes
7
— Good
79%
Shrek
30,242 votes
7
— Good
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,727 votes
7
— Good
82%
The Truman Show
28,590 votes
7
— Good
70%
Man of Steel
30,472 votes
7
— Good
78%
Wreck-It Ralph
28,420 votes
7
— Good
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,679 votes
7
— Good
75%
The Matrix Reloaded
26,195 votes
7
— Good
70%
Prometheus
24,349 votes
7
— Good
75%
X-Men
22,011 votes
7
— Good
76%
American Psycho
18,458 votes
7
— Good
79%
Cast Away
15,058 votes
7
— Good
66%
Insurgent
15,842 votes
7
— Good
64%
RoboCop
13,355 votes
7
— Good
83%
Psycho
11,487 votes
7
— Good
75%
Gremlins
11,139 votes
7
— Good
78%
Black Hawk Down
10,571 votes
7
— Good
59%
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer
11,713 votes
7
— Good
65%
A Million Ways to Die in the West
10,403 votes
7
— Good
63%
Battleship
10,449 votes
7
— Good
77%
The Rock
8,685 votes
7
— Good
67%
Resident Evil: Apocalypse
9,035 votes
7
— Good
63%
Carrie
8,096 votes
7
— Good
77%
Enemy at the Gates
6,146 votes
7
— Good
70%
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events
5,968 votes
7
— Good
65%
Predator 2
5,887 votes
7
— Good
65%
Hannibal Rising
3,403 votes
7
— Good
60%
George of the Jungle
3,080 votes
7
— Good
66%
Final Fantasy: The Spirits Within
2,848 votes
7
— Good
75%
True Grit
911 votes
7
— Good
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup